عفونت های ادراری کودکان را جدی بگیرید

عفونت های ادراری کودکان را جدی بگیرید

شفا آنلاین>سلامت>عفونت های ادراری و بازگشت آن به کلیه موجب آسیب کلیه و دیالیزی شدن کودک می شود.
اخبار ويژه

آب کتری و سماور را هرگز دوبار نجوشانید

آب کتری و سماور را هرگز دوبار نجوشانید شفا آنلاین>سلامت>بررسی‌ها نشان داده جوشیدن آب بیش از یکبار بسیار نادرست و تهدیدی برای سلامت افراد است.

تاثیر اعجاز انگیز عسل در مقابله با عفونت های باکتریایی

تاثیر اعجاز انگیز عسل در مقابله با عفونت های باکتریایی شفا آنلاین>سلامت>عسل شیره شیرین و سالمی است که می تواند جایگزین قند شود و دارای خواص متعددی است.

بشقابی برای جذب کالری غذا

بشقابی برای جذب کالری غذا شفا آنلاین>سلامت>شرکتی در تایلند بشقابی را تولید کرده است که ۳۰کالری از کل کالری غذا می‌کاهد.

قنـدهای افزوده شده بایـد در برچسب‌های غذایی قیـد شونـد

قنـدهای افزوده شده بایـد در برچسب‌های غذایی قیـد شونـد شفا آنلاین>سلامت>سازمان غذا و داروی آمریکا اعلام کرد که تغییرات عمده‌ای در شیوه برچسب‌زنی غذاهای آماده بسته‌بندی‌شده ایجاد خواهد کرد؛ از جمله اینکه برای نخستین بار برچسب‌های غذاها باید قندهای افزوده شده به آنها را فهرست کنند

اهمیت آواستین در درمان دژنراسیون ماکولا

اهمیت آواستین در درمان دژنراسیون ماکولا شفا آنلاین>سلامت>مطالعه‌ای جدید نشان داده که داروهای اخیر، به میزان قابل‌توجهی کیفیت زندگی بسیاری از سالمندان مبتلا به بیماری چشمی دژنراسیون وابسته به سن ماکولا را افزایش داده است.

انبار کردن دارو در خانه خطرناک است

انبار کردن دارو در خانه خطرناک است شفا آنلاین>سلامت> تحقیقات اخیر نشان داده که نگهداری داروهای قدیمی خطرناک است. کیمبرلی سیمارلی، از مرکز پزشکی هرشی می‌گوید: «داروهایی که تاریخ انقضای آنها گذشته است، نیمه عمرشان سپری شده و دیگر موثر نیستند اما مشکل فقط بی‌اثر بدون آنها نیست.

موثر بودن والپروات سدیم در درمان میگرن

موثر بودن والپروات سدیم در درمان میگرن شفا آنلاین>سلامت> سردرد میگرنی، شایع‌ترین علت سردرد در بیماران مراجعه‌کننده به پزشک و دومین علت شایع سردرد در جوامع است.

تأثیر فشاردادن جوش بر سیستم اعصاب مرکزی

تأثیر فشاردادن جوش بر سیستم اعصاب مرکزی شفا آنلاین>سلامت>متخصص پوست با اشاره به راه‌های درمان جوش صورت گفت: تنها ماده خوراکی که تاکنون براساس تحقیقات ثابت شده استفاده از آن سبب تشدید جوش صورت می‌شود، شیر گاو است.

تسکین میگرن با نور سبز

تسکین میگرن با نور سبز شفا آنلاین>سلامت>نور سبز می‌تواند درد میگرن را تسکین دهد و حساسیت به نور را به میزان 20 درصد پایین آورد.

کدام نمک‌ها غیرمجازند؟

کدام نمک‌ها غیرمجازند؟ شفا آنلاین>سلامت>روابط عمومی سازمان غذا و دارو، اسامی برخی نمک‌های واحدهای تولیدی مواد غذایی را که به دلیل جعل یا فاقد اسناد بهداشتی اداره کل فرآورده‌های غذایی سازمان غذا و دارو بودند را اعلام و آنها را غیرمجاز عنوان کرد.

مصرف یا قطع دارو فقط با نظر پزشک انجام شود

مصرف یا قطع دارو فقط با نظر پزشک انجام شود شفا آنلاین>سلامت>متخصص بهداشت عمومی و سلامت جامعه گفت: افراد نباید در مصرف و یا عدم مصرف داروها و انواع مکمل های غذایی، فقط به اخبارمنتشره استناد کنند بلکه باید این موضوع به تایید پزشک برسد.

می توان خوابید و یاد گرفت

می توان خوابید و یاد گرفت شفا آنلاین>سلامت>یک مطالعه جدید تایید می کند که با خواب عمیق می توان تازه ترین آموزه ها را به صورت هدفمند به حافظه بلندمدت سپرد.

رژیم غذایی کم نمک برای سلامت قلب مضر است

رژیم غذایی کم نمک برای سلامت قلب مضر است شفا آنلاین>سلامت>محققان در مطالعه ای جدید ادعا می کنند رژیم غذایی کم نمک می تواند برای سلامت قلب خطرناک باشد.

فواید آهن در رشد شناختی

فواید آهن در رشد شناختی شفا آنلاین>سلامت>آهن در رشد مغزی کودکان اثر دارد و درنتیجه کم‌خونی می‌تواند منجر به مشکلات طولانی ‌مدت رشد شناختی شود.

مصرف مکمل در دوران شیردهی

مصرف مکمل در دوران شیردهی شفا آنلاین>سلامت>شما همیشه باید شک و تردید داشته باشید که ایا این مکمل به ویژه در شیردهی تامین می شود بسیاری از مکمل های حاوی گیاهان، مواد فعال و محرک ممکن است به شیر شما منتقل شوند.

لاغری سریع و مطمئن با مصرف این مواد غذایی

لاغری سریع و مطمئن با مصرف این مواد غذایی شفا آنلاین>سلامت>بررسی‌ها نشان داده جو و جو دو سر از جمله مواد مفید و پرخواص هستند که روند کاهش وزن را تسریع می‌کنند.

موها هم به ضدآفتاب نیاز دارند

موها هم به ضدآفتاب نیاز دارند شفا آنلاین>سلامت>بررسی‌ها نشان داده علاوه بر پوست، موها نیز به منظور کاهش آسیب اشعه فرا بنفش خورشید به ضد آفتاب نیاز دارند.

لاغری 7 روزه با موز +دستورالعمل

لاغری 7 روزه با موز +دستورالعمل شفا آنلاین>سلامت>بررسی‌ها نشان داده پوست موز می‌تواند به راحتی موتور چربی سوزی را روشن کرده و کاهش وزن سریع و موثری را به همراه داشته باشد.
دیناروند درآستانه برگزاری روزمبارزه با قاچاق دارو و داروهای تقلبی خبرداد:

سازمان غذا و دارو به تنهایی نمی تواند مانع ورود و عرضه داروهای قاچاق و تقلبی شود/آمار داروهای مصرفی قاچاق در کشور زیر ۵ درصد

سازمان غذا و دارو به تنهایی نمی تواند مانع ورود و عرضه داروهای قاچاق و تقلبی شود/آمار داروهای مصرفی قاچاق در کشور زیر ۵ درصد شفاآنلاین :سلامت >دارو و درمان >رییس سازمان غذا و دارو با تاکید براینکه هیچ فرآورده دارویی قاچاق و تقلبی در مراکز درمانی رسمی کشور عرضه نمی‌شود، گفت: سازمان غذا و دارو به تنهایی نمی تواند از ورود و عرضه داروهای قاچاق و تقلبی به بازار مصرف جلوگیری کند.

تاثیر مخرب گرما و آفتاب بر پوست

تاثیر مخرب گرما و آفتاب بر پوست شفا آنلاین>سلامت>یک متخصص پوست گفت: گرما و اشعه آفتاب می‌توانند اثرات ویرانگری روی پوست داشته باشند، در فصل گرما با رعایت نکاتی از پوست خود در مقابل خورشید مراقبت کنید.

ورزش در هر سنی از آلزایمر پیشگیری می کند

ورزش در هر سنی از آلزایمر پیشگیری می کند شفا آنلاین>سلامت>به گفته محققان، ورزش منظم در هر سنی می تواند ذهن را جوان نگه دارد و به دوری از بیماری آلزایمر و سایر دمانس ها کمک کند.

مشغله فکری مغز را سالم نگه می دارد

مشغله فکری مغز را سالم نگه می دارد شفا آنلاین>سلامت>تحقیقات جدید نشان می دهد مشغله بسیار زیاد برای سلامت مغز بسیار خوب است.

شکم‌های گرد را با این ترفندها ی معجزه آساصاف کنید

شکم‌های گرد را با این ترفندها ی معجزه آساصاف کنید شفا آنلاین>سلامت>بررسی‌ها نشان داده با انجام سه راهکار خانگی و موثر می‌توان نفخ و گردی شکم را درمان کرد.

توصیه های مضرات امواج موبایل را جدی بگیرید

توصیه های مضرات امواج موبایل را جدی بگیرید شفا آنلاین>سلامت>از آنجا که نمی شود استفاده از موبایل را کنار گذاشت، حتما دلتان هم نمی خواهد طی صحبت های طولانی با موبایل تحت تاثیر امواج خطرناک این وسیله قرار بگیرید.

صابون های آنتی باکتری را با خیال راحت استفاده کنید

صابون های آنتی باکتری را با خیال راحت استفاده کنید شفا آنلاین>سلامت> مطالعات جدید پژوهشگران نشان می دهد استفاده از صابون های آنتی باکتریال علی رغم شایعاتی که مبنی بر مضر بودن آن ها و تضعیف سیستم ایمنی بدن است، خطرناک نبوده و از نظر پزشکی منعی ندارد.

مصـرف میـوه در نـوجـوانـی و کاهش خطر ابتلا به سرطان پستـان

مصـرف میـوه در نـوجـوانـی و کاهش خطر ابتلا به سرطان پستـان شفا آنلاین>سلامت>استفاده از میوه در دوران نوجوانی احتمال ابتلا به سرطان پستان را کاهش می‌دهد. دو بررسی مرتبط که این هفته در ژورنال BMJ منتشر شد، ابعاد جدیدی از رابطه میان رژیم غذایی و سرطان پستان را به نمایش گذاشت.

کاهش خطر 13سرطان با ورزش

کاهش خطر 13سرطان با ورزش شفا آنلاین>سلامت> یافته‌های یک تحقیق جدید نشان می‌دهد ورزش کردن می‌تواند خطر ابتلا به ۱۳ نوع سرطان را کاهش دهد.

روش‌هـای غـربـالـگـری بـیـمـاری‌هـای قـلـبـی

روش‌هـای غـربـالـگـری بـیـمـاری‌هـای قـلـبـی شفا آنلاین>سلامت> تست‌های تصویربرداری استرس: این تست‌ها زمانی که قلب به شدت کار می‌کند عکس‌هایی از آن می‌گیرد.

با این ماسک خانگی 10سال جوان‌ترتان می شوید

با این ماسک خانگی 10سال جوان‌ترتان می شوید شفا آنلاین>سلامت>بهترین راه برای تقویت، پاکسازی و جوان‌سازی پوست استفاده از ماسک‌های خانگی و طبیعی است.

فواید مصرف ‫‏لیموترش‬ با غذا

فواید مصرف ‫‏لیموترش‬ با غذا شفا آنلاین>سلامت>مطالعات جدید دانشمندان نشان می دهد مصرف لیموترش همراه غذا نقش مهمی در درمان کم خونی دارد.
ورود اعضا
آب و هوا
۱۲°
۱۹°