پایگاه خبری شفاآنلاین حوزه سلامت و بهداشت

دختری که ملکه جوشکاری نام گرفت +تصاویر

دختری که ملکه جوشکاری نام گرفت +تصاویر

شفا آنلاین:دختر روسی به دلیل مهارت زیاد در طراحی و جوشکاری با فلزات به «ملکه جوشکاری» شهرت یافت. هر چند جوشکاری حرفه‌ای سخت و خشن و اغلب مردانه است، اما الکساندر ایولوا دختر جوان اهل روسیه با ظرافت زنانه خود تصویری از زیبایی و ظرافت در ذهن‌ها ساخت. خلاقیت و مهارت او در لحیم فلزات و تولید وسایل بسیار زیبا و شگفت انگیز باعث شد تا به ملکه جوشکاری شهرت یابد
تصاویر دیدنی از روستای صخره‌ای کندوان

تصاویر دیدنی از روستای صخره‌ای کندوان

شفا آنلاین:کندوان یکی از سه روستای صخره‌ای جهان و یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری استان آذربایجان شرقی به شمار می‌رود که عمده شهرت خود را مرهون خانه‌هایی است که به شکل کندوی عسل در دل صخره‌های سنگی کنده شده‌اند.روستای کندوان در اثر فعل و انفعالات آتشفشانی کوه‌ سهند و سایر کوه‌های آتشفشانی منطقه طی هزاران سال در یکی از خوش آب و هواترین مناطق استان به وجود آمده است؛ مواد مذاب و گدازه‌های حاصل از فعالیت کوه‌های آتشفشانی به بیرون پرتاب شده و در طول سال‌ها روی هم انباشته شده‌اند.
معدن نمک تالاب بین‌المللی گاوخونی/تصاویر

معدن نمک تالاب بین‌المللی گاوخونی/تصاویر

شفا آنلاین:تالاب بین‌المللی گاوخونی نام تالابی در فلات مرکزی ایران است که بخش بزرگی از آن در استان اصفهان قرار دارد که نقطه انتهایی حوضه آبریز رودخانه زاینده‌رود است. "معدن نمک تالاب بین المللی گاوخونی "یکی از جاذبه‌هایی است که علاوه بر پتانسیل جذب گردشگر، به لحاظ اقتصادی از اهمیت زیادی برخوردار است.
بازدید رئیس انجمن بیماران کلیوی کشور از مناطق زلزله زده کرمانشاه

بازدید رئیس انجمن بیماران کلیوی کشور از مناطق زلزله زده کرمانشاه

شفاآنلاین:رئیس انجمن خیریه حمایت ازبیماران کلیوی ایران درجریان نخستین سفراستانی اش،اوایل هفته جاری راهی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه شد وبا حضوردرتنها بیمارستان صحرائی شهرستان سرپل ذهاب و کانکس های بیماران ازنزدیک درجریان مشکلات اساسی دهها بیماردیالیزی وپیوند کلیه قرارگرفت.وی همچنین ضمن اهدای هدایای نقدی انجمن به بیماران،دستورات اکیدی برای رفع مشکلات این بیماران صادکرد.
دویدوخ فرش ارزشمند ایرانی/تصاویر

دویدوخ فرش ارزشمند ایرانی/تصاویر

شفا آنلاین: فرش از دیرباز به عنوان یک هنر اصیل ایرانی مطرح بوده است چرا که همه اقوام و قومیت های ایرانی در جای جای این سرزمین در ایلات و عشایر، در روستاها و در شهرها با آن در تعامل بوده اند و فرش فارغ از هر رنگ و زبان و مذهب با همه ایرانیان عجین بوده است. از همین روست که فرش ایرانی وحدت در عین کثرت را به تصویر می کشد و تنوع فرهنگی ایران در نقش و نگارهای متنوع و متفاوت فرش های مناطق گوناگون کشور نمود یافته است و در عین حال هویت خاص ایرانی بودن را نیز حفظ کرده است.
طبیعت بکر ارسباران/تصاویر

طبیعت بکر ارسباران/تصاویر

شفا آنلاین:جنگل ارسباران با وسعت بیش از ۷۰ هزار هکتار سرزمین پهناوری است که از شمال به رود ارس و از مشرق به مشکین‌شهر و از جنوب به سراب و اوجان و از مغرب به مرند و تبریز محدود است.جنگل ارسباران در دل طبیعت بکر و دست نخورده استان آذربایجان شرقی قرار دارد. جنگل ارسباران با وسعت بیش از ۷۰ هزار هکتار سرزمین پهناوری است که از شمال به رود ارس و از مشرق به مشکین‌شهر و از جنوب به سراب و اوجان و از مغرب به مرند و تبریز محدود است. در گذشته این ناحیه با نام قره داغ نیز شناخته می شد و گفته شده نام قره داغ به علت کثرت کوه های منطقه بر این ناحیه گذاشته شده است. چرا که قره در زبان ترکی بر انبوهی، کثرت و درهم تنیدگی دلالت می‌کند.
سمفونی رنگ‌ها در خلخال به اسالم/تصاویر

سمفونی رنگ‌ها در خلخال به اسالم/تصاویر

شفا آنلاین: اینجا سمفونی رنگهاست، اینجا همنوازی و همنوایی نسیم و گل و رنگ، مسحور می کند چشم و گوش هر بیننده ای را. مسیر پیاده روی اسالم به خلخال، دشت را به آسمان می دوزد. از اسالم هر چه به سمت خلخال بروید، جنگل رنگ می بازد و دشت به استقبال می‌آید. جاده راه اتصال گیلان است به اردبیل؛ جاده ای آبستن از درخت و شقایق و زیبایی. همین ترکیب کافیست تا نام رویایی‌ترین جاده جنگلی کشور بر آن گذاشته شود. تنها کافی است در این مسیر قدم زد، نفس کشید و هوای طبیعت را داشت.
تصاویر تاریخی از نخستین دوره جام جهانی

تصاویر تاریخی از نخستین دوره جام جهانی

تصاویر تاریخی از نخستین دوره جام جهانی در پی موفقیت‌هایی که فیفا در برگزاری مسابقات فوتبال در المپیک بدست آورد، تصمیم گرفت رقابت‌های بین المللی فوتبال به صورت مستقل برگزار شود و در سال ۱۹۲۸ اروگوئه به عنوان نخستین میزبان مسابقات جام جهانی فوتبال معرفی شد. وبسایت فردا: در سال ۱۹۰۴ فیفا در کشور سوئیس تاسیس شد و در سال ۱۹۰۸ موفق شد رقابت‌های فوتبال را جزء ورزش‌های رسمی المپیک قرار دهد. در پی موفقیت‌هایی که فیفا در برگزاری مسابقات فوتبال در المپیک بدست آورد، تصمیم گرفت رقابت‌های بین المللی فوتبال به صورت مستقل برگزار شود و در سال ۱۹۲۸ اروگوئه به عنوان نخستین میزبان مسابقات جام جهانی فوتبال معرفی شد. شفا آنلاین:دو بازی اول در تاریخ رقابت‌های جام جهانی، در ۱۳ ژوئیه ۱۹۳۰ برگزار شد. در بازی نخست فرانسه موفق شد با نتیجه ۴–۱ تیم مکزیک را شکست دهد و آمریکا نیز با ۳ گل تیم بلژیک را شکست داد. در بازی فینال نیز اروگوئه میزبان توانست در حضور ۹۳ هزار تماشاگر، با نتیجه ۴–۲ آرژانتین را شکست داده و به عنوان نخستین قهرمان جام جهانی فوتبال شناخته شود.
سفر به ییلاق شکردشت/تصاویر

سفر به ییلاق شکردشت/تصاویر

شفا آنلاین: شکردشت از زیباترین و بکرترین مناطق تالش است که با آب و هوای مرطوب و خنک کوهستانی‌اش در بهار و تابستان یکی از ییلاقات دامداران تالشی محسوب می شود.این ییلاق در ۲۰ کیلومتری تالش و در ارتفاعات بالاتر از ۱۷۰۰متری حد فاصل استان های گیلان و اردبیل واقع شده است.این منطقه شامل ییلاق‌های زیبا و متعددی از جمله لورهونی , لپون دشت، چورون، پیرکری و اسب‌سرا است.
بازار‌های محلی کشور‌های اسلامی در روز عیدفطر/تصاویر

بازار‌های محلی کشور‌های اسلامی در روز عیدفطر/تصاویر

شفا آنلاین:عید فطر یکی از برترین اعیاد اسلامی برای مسلمانان است و درشب عید و فردای آن روز شیرینی‌های سنتی دربازار‌های محلی کشور‌های اسلامی تهیه و روزه داران با افطار روزه خود به همدیگر هدیه و شیرینی می‌دهند.در ادامه می‌توانید تصاویری از بازار‌های محلی کشور‌های مختلف اسلامی و آماده سازی شیرینی‌های سنتی برای توزیع بین مسلمانان را مشاهده کنید.
سفالگری در کوچک‌ترین شهر جهانی /تصاویر

سفالگری در کوچک‌ترین شهر جهانی /تصاویر

شفا آنلاین:سفال به عنوان یکی از نخستین مصنوعات بشری، نمود عینی صنایع دستی در ذهن همگان است. «لالجین» پایتخت سفالگری ایران واقع در شمال‌غرب همدان، کوچکترین جغرافیای ایران که به عنوان یکی از ۱۹ شهر جهان و کوچکترین شهر جهانی به ثبت‌ رسیده‌ است، سابقه‌ای چندهزار ساله در این زمینه داشته و اکنون نیز حدود ۸۰ درصد جمعیت آن به پیشه سفالگری، سرامیک‌کاری و شغل‌های وابسته همچون نقاشی سفالینه‌ها، بسته‌بندی، خرید و فروش محصولات سفالین اشتغال دارند.
پرورش زنبور عسل در گردنه کوهستانی حیران/تصاویر

پرورش زنبور عسل در گردنه کوهستانی حیران/تصاویر

در شهرستان مرزی بندر آستارا سالانه ۸۰۰ تن عسل از ۳۴ هزارو ۴۱۶ کندو تولید می شود و ارتفاعات گردنه کوهستانی حیران، روستاهای خانه های آسیاب، سیج، آق مسجد و بخش لوندویل از جمله مناطق اصلی پرورش زنبور عسل توسط زنبورداران این شهرستان مرزنشین هستند.
ورود اعضا