کد خبر: ۲۱۹۰۲۰
تاریخ انتشار: ۱۸:۳۰ - ۱۳ دی ۱۳۹۷ - 2019January 03
این دندانپزشک که بدون داشتن پروانه در این درمانگاه فعالیت می کرد، برای این فرد آنتی بیوتیک تجویز کرده بود که با تزریق آن در واحد تزریقات موجب پایین آمدن سطح هوشیاری وی شد
شفا آنلاین>سلامت>مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد گفت: تجویز دارو توسط دندانپزشک فاقد پروانه در یکی از درمانگاه های این شهرستان، موجب مرگ یک مرد 45 ساله شد.

به گزارش شفا آنلاین، سیامند مرزنگ اظهار داشت: این دندانپزشک که بدون داشتن پروانه در این درمانگاه فعالیت می کرد، برای این فرد آنتی بیوتیک تجویز کرده بود که با تزریق آن در واحد تزریقات موجب پایین آمدن سطح هوشیاری وی شد.

وی با اشاره به اینکه این دندانپزشک مجاز به تجویز دارو نبود، اضافه کرد: این بیمار پس از انتقال توسط اورژانس 115 به بیمارستان امام خمینی (ره) و با وجود انجام اقدامات احیای قلبی و ریوی (CPR) فوت کرد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد گفت: هرچند پرونده پزشکی این بیمار در دست بررسی است اما پزشک متخصص طب اورژانس(Emergency Medicine) علت مرگ را شوک «آنافیلاکسیک» در پرونده بیمار قید کرد.

مرزنگ بیان کرد: این دندانپزشکی فاقد پروانه توسط واحد نظارت بر درمان شبکه بهداشت و درمان و نماینده دستگاه قضایی (اماکن) پلمب و پرونده جهت اقدامات قانونی و بررسی لازم به مراجع قضایی و کمیسیون ماده 11 دانشگاه علوم پزشکی ارجاع شد.

در مهاباد یک بیمارستان با 272 تخت فعال، 68 خانه بهداشت، 18 مرکز سلامت روستایی و شهری، 10 پایگاه سلامت و بیش از 200 مطب خصوصی وجود دارد.ایرنا
مطالب مرتبط
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: