افتتاح اولین مرکز مغز و شناخت در تهران

افتتاح اولین مرکز مغز و شناخت در تهران

شفا آنلاین>جامعه پزشکی>مشاور توانبخشی وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت: فقط 10درصد این خدمات توانبخشی پوشش بیمه دارند و 50 درصد این خدمات هنوز تعرفه گذاری نشده اند.
اخبار ويژه

دومین نمایشگاه بین‌المللی ایران فارما با حضور کشورهای اروپایی برگزار می شود

دومین نمایشگاه بین‌المللی ایران فارما با حضور کشورهای اروپایی برگزار می شود شفا آنلاین>جامعه پزشکی>رییس سندیکای صاحبان صنایع، داروهای انسانی ایران از برگزاری دومین نمایشگاه بین‌المللی دارو و صنایع وابسته (ایران فارما)، از 24 تا 26 شهریور ماه در کشور خبر داد.

دستگاه همودیالیز ایرانی آماده ورود به بازار

دستگاه همودیالیز ایرانی آماده ورود به بازار شفا آنلاین>سلامت>مدیر بخش الکترونیک و نرم افزار شرکت آریا طب فیروز با اشاره به این که این مجموعه تنها تولیدکننده دستگاه همودیالیز در کشور است، گفت: مقدمات تولید انبوه این دستگاه فراهم شده و آماده ورود به بازار است.

هشدار هاشمی به شیوع مقاومت داروهای آنتی باکتریال

هشدار هاشمی به شیوع مقاومت داروهای آنتی باکتریال شفا آنلاین>سلامت>وزیر بهداشت در شصت و نهمین مجمع جهانی بهداشت به عنوان رییس گروه کشورهای جنبش عدم غیر متعهد در این مجمع به ایراد سخنرانی پرداخت.

سنتز نانوکاتالیست های تسریع‌کننده‌ فرایند تولید داروی ضد ایدز

سنتز نانوکاتالیست های تسریع‌کننده‌ فرایند تولید داروی ضد ایدز شفا آنلاین>سلامت>محققان دانشگاه کاشان موفق شدند نانوکاتالیستی را سنتز کنند که می‌توان از آن در تولید داروی ضد ایدز و ضد سرطان بهره برد. این نانوذرات کاتالیستی که سنتز آن‌ها به‌صورت آزمایشگاهی صورت گرفته است را می‌توان در سیستم‌های رادار گریز نیز مورد استفاده قرار داد.

قانون مشاغل سخت یکی از مطالبات پرستاران است

قانون مشاغل سخت یکی از مطالبات پرستاران است شفا آنلاین>جامعه پزشکی>رئیس شورای عالی نظام پرستاری کشور گفت: با تصویب قانون مشاغل سخت و زیان آور برای پرستاران اما متاسفانه برای آنان اجرایی نشده و به یک مطالبه جدی برای پرستاران تبدیل شده است.

هر شهرستان؛ اعزام یک تیم بهداشتی و درمانی

هر شهرستان؛ اعزام یک تیم بهداشتی و درمانی شفا آنلاین>سلامت>معاون امداد و درمان بسیج جامعه پزشکی از اعزام تیم‌های بهداشتی و درمانی به مناطق محروم برای ارائه خدمات رایگان به بیماران نیازمند خبر داد و گفت: قصد ما این است که برای هر شهرستان حداقل یک تیم بهداشتی و درمانی اعزام و به مردم خدمت ارائه کنیم.

تغییرات آب و هوا بیماران مبتلا به آسم را روانه بیمارستان می کند

تغییرات آب و هوا بیماران مبتلا به آسم را روانه بیمارستان می کند شفا آنلاین>سلامت>مطالعات اخیر نشان می دهد افزایش گرما و بارندگی ناشی از تغییرات آب و هوا و گرمای جهانی، برای بیماران مبتلا به آسم بسیار مضر است و اغلب این افراد را روانه بیمارستان می کند.

افزایش بیماران تالاسمی در سیستان و بلوچستان به 2 هزار و 908 نفر

افزایش بیماران تالاسمی در سیستان و بلوچستان به 2 هزار و 908 نفر شفا آنلاین>سلامت>مدیرکل انتقال خون سیستان و بلوچستان گفت : براساس آمار سال گذشته 2 هزار و 896 نفر در استان به بیماری تالاسمی مبتلا شدند که در سال جاری 12 نفر به این تعداد افزوده شده است .

بلاهایی که به دلیل فقدان یک سند ملّی بر سر مردم می‌آید

بلاهایی که به دلیل فقدان یک سند ملّی بر سر مردم می‌آید شفا آنلاین>سلامت>رئیس انجمن داروسازی بالینی ایران با تشریح چالش‌های حوزه آموزش داروسازی کشور به اثرات نامطلوب آن بر حوزه خدمات دارویی در نظام سلامت پرداخت و گفت: مهمترین چالش در حوزه سیاستگذاری دارویی کشور، فقدان یک "سیاست یا سند دارویی ملّی جامع و شفاف" است.

سفر "هاشمی"به ژنو به عنوان رییس وزرای بهداشت کشورهای غیرمتعهد

سفر شفا آنلاین>سلامت>وزیر بهداشت به عنوان رییس وزرای بهداشت کشورهای غیرمتعهد عصر دیروز و به منظور شرکت در شصت و نهمین مجمع بهداشت جهانی، تهران را به مقصد ژنو ترک کرد.

هر ماه 2 داروی جدید در دولت تدبیر و امید تولید شده است

هر ماه 2 داروی جدید در دولت تدبیر و امید تولید شده است شفا آنلاین>سلامت>وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گفت:هر ماه، 2 داروی جدید در دولت تدبیر و امید با وجود همه مشکلات و کاستی ها تولید شده است.

میکروب‌های نفت خوار توسط محققان ایرانی کشف شد

میکروب‌های نفت خوار توسط محققان ایرانی کشف شد شفا آنلاین>اجتماعی>محققان ایرانی موفق شدند با مطالعه محیط های پرشور و دریاچه های نمک ایران، میکروب های نفت خواری را شناسایی کنند.

فروش 11 هزار میلیاردی محصولات دانش بنیان در سال 93

فروش 11 هزار میلیاردی محصولات دانش بنیان در سال 93 شفا آنلاین>اجتماعی>معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از فروش 11 هزار میلیارد تومان محصولات از سوی شرکتهای دانش بنیان در سال 93 خبر داد و گفت: معاونت در راستای رتبه صادرات محصولات دانش بنیان خدماتی ارائه می‌دهد که از آن جمله می‌توان به تامین هزینه‌های ثبت پتنت تا 90 درصد اشاره کرد.

بررسی آینده پرستاری و مامایی در مراقبت های ایمن

بررسی آینده پرستاری و مامایی در مراقبت های ایمن شفا آنلاین>جامعه پزشکی>شرکت کنندگان در نشست سه جانبه ۲۰۱۶ زنو، برای تقویت تاثیر نیروی کار پرستار و ماما در ارتباط با همه جنبه های توسعه پرستاری و مامایی بیانیه ای صادر کردند.

تشکیل انجمن پرستاری کشورهای اسلامی

تشکیل انجمن پرستاری کشورهای اسلامی شفا آنلاین>سلامت>مدیر امور بین الملل سازمان نظام پرستاری جمهوری اسلامی ایران، پیشنهاد داد انجمن پرستاری کشورهای اسلامی تشکیل شود.

وضعیت نظام سلامت و جایگاه طب سنتی ایران

وضعیت نظام سلامت و جایگاه طب سنتی ایران شفا آنلاین>سلامت>امروزه با پیشرفت دانش بشری و دست یابی به تکنولوژی‌های جدید پزشکی هم، مانند سایر علوم پا به عرصه توسعه صنعتی و تجاری گذاشته است. متاسفانه نگاه تجاری به این موضوع, پزشکی را از هدف ارزشمند و ماهیت اصلی خود یعنی پیشگیری و درمان دور کرده است.

افرادی که باید با فاصله یک متری با آنها صحبت کرد

افرادی که باید با فاصله یک متری با آنها صحبت کرد شفا آنلاین>اجتماعی>دبیر علمی پانزدهمین کنگره شنوایی شناسی و استادیار دانشگاه علوم پزشکی ایران با تشریح شایعترین مشکلات شنوایی در سالمندان گفت: هنگام برقراری ارتباط با افراد سالمند می‌بایست با آنها رودررو و با فاصله مناسب (حدود یک متر) صحبت کرد.

ظلم پزشکان به کارکنان بهداشت و درمان

ظلم پزشکان به کارکنان بهداشت و درمان شفا آنلاین>سلامت>احمد توکلی با انتقاد از افزایش بی‌حساب دریافتی پزشکان و متخصصان که ظلم بزرگ به کارکنان بهداشت و درمان است، گفت: دریافت‌های غیرمتعارف فقط در حوزه سلامت نیست بلکه در وزارت صنعت، معدن و تجارت، بیمه‌ها و بانک‌ها نیز وجود دارد که دولت باید اقدامی کند.

آغاز به کار مجمع جهانی بهداشت از روز سوم خرداد

آغاز به کار مجمع جهانی بهداشت از روز سوم خرداد شفا آنلاین>سلامت>مجمع جهانی بهداشت که به عنوان بازوی تصمیم گیرنده در سازمان بهداشت جهانی عمل می کند، در روزهای سوم تا هشتم خرداد با حضور مقام های ارشد بهداشتی جهان در ژنو تشکیل جلسه خواهد داد.

صدور شناسنامه آنلاین در برخی بیمارستان‌ها

صدور شناسنامه آنلاین در برخی بیمارستان‌ها شفا آنلاین>سلامت>مدیرکل حوزه ریاست سازمان ثبت احوال کشور گفت: ثبت احوال در بیمارستان‌هایی که بیش از 25 موالید دارند مستقر است و شناسنامه آنلاین صادر می‌کند.

جزئیات رونمایی از نخستین‌های دارویی ایران

جزئیات رونمایی از نخستین‌های دارویی ایران شفا آنلاین>سلامت>رئیس مرکز رشد واحدهای فناوری فرآورده‌های دارویی علوم پزشکی تهران با اشاره به رونمایی داروی فاکتور ۸ گفت: به غیر از این دارو که برای نخستین‌بار در کشور تولید شده است،تعدادی از داروهای تزریقی شیمی درمانی سرطان نیز از تولیدات مهم دارویی سال ۹۴ بوده است.

سخا؛سامانه‌ای برای رسیدگی به امور بیماران صعب‌العلاج نیازمند

سخا؛سامانه‌ای برای رسیدگی به امور بیماران صعب‌العلاج نیازمند شفا آنلاین>سلامت>رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از راه‌اندازی سامانه خدمات اجتماعی «سخا» به منظور ارائه خدمات بهتر به نیازمندان و بیماران برای نخستین‌بار از سوی این سازمان خبر داد.

فعالیت ۵۰ شرکت دانش‌بنیان در رابطه با سلول‌های بنیادی

فعالیت ۵۰ شرکت دانش‌بنیان در رابطه با سلول‌های بنیادی شفا آنلاین>سلامت>معاون علمی رئیس‌جمهور با بیان اینکه ۵۰ شرکت دانش‌بنیان در خصوص سلول‌های بنیادی فعالیت می‌کنند، گفت: یکی از اهداف این معاونت توسعه و تجاری‌سازی در این علم است.

حضور مسئولان پرستاری کشورهای «امرو» در اجلاس ایران

حضور مسئولان پرستاری کشورهای «امرو» در اجلاس ایران شفا آنلاین>سلامت>معاون پرستاری وزارت بهداشت، از قطعی شدن حضور مسئولان پرستاری کشورهای منطقه امرو در ایران در اوائل سال ۲۰۱۷ خبر داد.

حمایت ویژه وزارت بهداشت از شرکتهای دانش بنیان

حمایت ویژه وزارت بهداشت از شرکتهای دانش بنیان شفا آنلاین>سلامت>رئیس سازمان غذا و دارو کاهش واردات، توسعه بازار داخلی در زمینه تجهیزات پزشکی و دارویی، کاهش هزینه‌های القایی و کنترل هزینه‌های مردم را مهمترین دستاوردهای حوزه دارویی کشور در دولت یازدهم عنوان کرد.

ایجاد بنیاد خیریه و آزمایشگاه خیریه ژنتیک در کشور

ایجاد بنیاد خیریه و آزمایشگاه خیریه ژنتیک در کشور شفا آنلاین>سلامت>رییس انجمن ژنتیک ایران با تاکید بر این که در حال حاضر دنیا به عرصه‌های پس از ژنومیک وارد شده است، گفت: از فرهیختگان و دانشمندان کشور انتظار می‌رود تا با پیمودن راه‌های میانبر تجارب گرانقدر دانشمندان عهد باستان و هخامنش را زنده کنند.

ایران مهد تنوع ژنتیک است

ایران مهد تنوع ژنتیک است شفا آنلاین>سلامت>رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه بیش از هفت هزار و 500 گونه گیاهی تاکنون در ایران شناسایی شده است، افزود: ایران مهد تنوع ژنتیک است.

حذف ژن «HIV» از بدن حیوان زنده

حذف ژن «HIV» از بدن حیوان زنده شفا آنلاین>جامعه پزشکی>دانشمندان دانشگاه تمپل برای نخستین بار موفق شدند ژن‌های اچ‌آی‌وی را از ژنوم موش‌های مبتلا به این ویروس حذف کنند.

انعقاد قرارداد احداث بیمارستان تخصصی 250 تختخوابی در جمکران

انعقاد قرارداد احداث بیمارستان تخصصی 250 تختخوابی در جمکران شفا آنلاین>جامعه پزشکی>در آستانه میلاد فرخنده منجی عالم بشریت، قرارداد احداث بیمارستان و پلی کلینیک تخصصی کودک و مادر 250 تختخوابی امام زمان (عج) شامگاه جمعه با حضور آیت الله مکارم شیرازی از مراجع تقلید، میان وزیر بهداشت و تولیت مسجد جمکران به امضاء رسید.

سهم ایران از صادرات تجهیزات پزشکی چقدر است؟

سهم ایران از صادرات تجهیزات پزشکی چقدر است؟ شفا آنلاین>جامعه پزشکی>مدیرکل نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو، از سهم ناچیز صادرات تجهیزات و اقلام پزشکی تولید داخل خبر داد.
ورود اعضا
آب و هوا
۱۲°
۱۹°