کد خبر: ۲۱۱۴۸۵
تاریخ انتشار: ۰۱:۳۰ - ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - 2018October 17
اکتری استافیلوکوک اورئوس مقاوم به متی‌سیلین، در برابر درمان‌های آنتی‌بیوتیک، مقاومت بسیار زیادی از خود نشان می‌دهد. از انواع این باکتری می‌توان به اگزاسیلین، فلوکلوگزاسیلین و دی‌کلوگزاسیلین اشاره کرد
شفا آنلاین>جامعه پزشکی>عفونت ناشی از باکتری استافیلوکوک اورئوس (Staphylococcus aureus)، منجر به بیماری‌های متعددی از جمله، گندخونی می‌شود. برخی از انواع این باکتری به آنتی‌بیوتیک‌ها مقاوم شده‌اند و به همین دلیل بسیار خطرناک و مرگبارند. اخیرا محققان تایلند نوعی پروبیوتیک کشف کرده‌اند که این ابرباکتری را از میان برمی‌دارد.


به گزارش شفا آنلاین: باکتری استافیلوکوک اورئوس مقاوم به متی‌سیلین، در برابر درمان‌های آنتی‌بیوتیک، مقاومت بسیار زیادی از خود نشان می‌دهد. از انواع این باکتری می‌توان به  اگزاسیلین، فلوکلوگزاسیلین و دی‌کلوگزاسیلین اشاره کرد. به دلیل سخت بودن درمان این باکتری،‌ قبل از اینکه بیمار مبتلا در خطر عفونت شدید و صدمات ناشی از آن قرار بگیرد یا جان خود را از دست بدهد، این باکتری باید به سرعت نابود شود.

اخیرا محققان موسسه ملی حساسیت و بیماری‌های عفونی تایلند، کشفی کرده‌اند که می‌تواند در درمان موثر عفونت ناشی از باکتری استافیلوکوکوس اورئوس، نویدبخش باشد.

این محققان توانسته‌اند با استفاده از نوعی باکتری پروبیوتیک به نام «باسیلوس»، به جنگ استافیلوکوکوس اورئوس بروند و آن را نابود کنند.

بیشتر مواقع پزشکان برای حفظ سلامت دستگاه گوارش و عملکرد آن، مصرف مکمل‌های پروبیوتیک را توصیه می‌کنند. اکنون محققان تایلندی متوجه شده‌اند که باکتری پروبیوتیک باسیلوس را می‌توان به‌صورت خوراکی مصرف کرد و آن همانند آنتی‌بیوتیک، باکتری خطرناک استافیلوکوکوس اورئوس را از میان برمی‌دارد.

این محققان، باسیلوس را روی ۲۰۰ داوطلب شرکت در آزمایش، بررسی کردند. ابرباکتری استافیلوکوکوس اورئوس در داوطلبانی که پروبیوتیک باسیلوس مصرف کرده بودند، وجود نداشت و این نشان می‌دهد که این پروبیوتیک توانسته است مقاومت ابرباکتری مقاوم به آنتی‌بیوتیک را از بین ببرد.

به گزارش طبنا، این محققان امیدوارند پروبیوتیک‌های بیشتری که می‌توانند ابرباکتری‌ها را از بین ببرند، بیابند و آنها در حال حاضر معتقدند با مصرف خوراکی مکمل‌های پروبیوتیک باسیلوس، چند گام به این هدف نزدیک شده‌اند.طبنانظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: