کد خبر: ۳۱۶۳۷۷
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۸ - ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - 2022December 06
بیست و سومین جلسه شورای عالی نظام پزشکی که به صورت حضوری تشکیل شد، ۶ مصوبه داشت.
شفاآنلاین>سلامت>بیست و سومین جلسه شورای عالی نظام پزشکی، چند مصوبه داشت که یکی از این مصوبات مربوط به استعفای رئیس نظام پزشکی تهران بزرگ بود.

  به گزارش شفاآنلاین:بیست و سومین جلسه شورای عالی نظام پزشکی که به صورت حضوری تشکیل شد، ۶ مصوبه داشت.

مصوبه اول

کمیته‌ای با ترکیب زیر و دعوت از کارشناسان مرتبط جهت بررسی اجرای قانون جوانی جمعیت تشکیل و گزارش آن همراه با پیشنهادات اصلاحی جهت طرح در شورای عالی به دبیرخانه شورا منعکس گردد.

نوشین زنده زبان مسئول کمیته، عباس مسجدی آرانی، محمود فاضل، علی دباغ و عبدالحسین روح الامینی نیز اعضای این کمیته هستند.

مصوبه دوم

بیانیه شورای عالی نظام پزشکی در خصوص کمبود دارو در کشور توسط کمیته‌ای تدوین و ظرف سه روز به دبیرخانه شورای عالی ارسال تا پس از تأیید هیأت رئیسه شورا منتشر گردد.

مسئول کمیته محمود فاضل و اعضای آن عبارتند از یداله سهرابی، احمد آدینه، عبدالرسول صداقت، عبدالحسین روح الامینی و سیدعلی اکبر سید مهدی

مصوبه سوم

با توجه به استعفای ریاست هیأت مدیره نظام پزشکی تهران بزرگ، تا تعیین تکلیف، تمامی امور اجرایی تهران بزرگ توسط رئیس کل راهبری و پروانه‌های مطب و مجوزهای اشتغال آن شهرستان با یک امضای رئیس کل صادر گردد.

مصوبه چهارم

تمامی پروانه‌های مطب و مجوزهای اشتغال که اعتبار آنها به پایان رسیده است و یا خواهد رسید، تا پایان فروردین ۱۴۰۲ معتبر خواهند بود.

مصوبه پنجم

به معاونت آموزشی و پژوهشی سازمان نظام پزشکی تکلیف شد با تعامل با سایر ارکان نظام سلامت کشور، از ظرفیت ماده ۴۵ قانون تشکیل نظام پزشکی استفاده و ضمن عقد تفاهم نامه‌های لازم، گزارش اقدامات تا ظرف ۶ ماه به شورای عالی نظام پزشکی گزارش گردد.

مصوبه ششم

پیگیری لازم جهت اخذ مجوز صدور پروانه مطب و مجوز اشتغال برای اعضای سازمان نظام پزشکی با سن بالای ۷۵ سال، با کسب ۵۰ درصد امتیاز بازآموزی که تا ۸۰ درصد آن به صورت غیرحضوری باشد، معمول گردد.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: