کد خبر: ۲۱۸۹۳۳
تاریخ انتشار: ۲۰:۳۰ - ۱۲ دی ۱۳۹۷ - 2019January 02
با شروع فصل زمستان و سردی هوا بیماری های عفونی و ویروسی و یا باکتریایی مانند سرماخوردگی هم بین مردم افزایش پیدا می کند. چنین بیماری چندان خطرناک نیست اما می‌تواند زندگی انسان را برای چند هفته‌ مختل کند
شفا آنلاین>سلامت>چه نوع قرص کلداکس برای درمان سرما خوردگی شما مناسب است؟ برای درمان سرماخوردگی و گلودرد کلداکس مصرف کنیم یا نه؟

به گزارش شفا آنلاین، با شروع فصل زمستان و سردی هوا بیماری های عفونی و ویروسی و یا باکتریایی مانند سرماخوردگی هم بین مردم افزایش پیدا می کند. چنین بیماری چندان خطرناک نیست اما می‌تواند زندگی انسان را برای چند هفته‌ مختل کند. سرماخوردگی با تحت تاثیر قرار دادن اعضای دستگاه تنفسی مانند بینی و گلو موجب احساس درد و خستگی  می‌شود. برای درمان سرماخوردگی راه‌های خانگی و قرص‌هایی مختلف وجود دارد و ما نیز در این مقاله از باشگاه خبرنگاران جوان سعی کرده‌ایم یکی از این قرص‌ها (کلداکس) را به شما معرفی کنیم.

شایع ترین علائم سرماخوردگی چیست؟
اغلب کودکان زیر ۶ سال  بیش تر از سایر افراد  به سرماخوردگی مبتلا می‌شوند و این در حالی است که افراد بزرگسال در طول ۳۶۵ روز فقط یک الی ۲ بار گرفتار این بیماری می‌شوند. هم چنین سرماخوردگی پس از گذشت ۱ هفته بهبود پیدا می‌کند اما چنان چه علائم آن به بیش از این مدت رسید بایستی به پزشک مراجعه کرد. شایع‌ترین علائمی که می‌توان از آن‌ها به سرما خوردگی پی برد مواردی مانند گلودرد(Sore throat)، آبریزش بینی، سرفه، درد بدن، گرفتگی بینی، عطسه،سردرد، تب، ضعف، خستگی و غیره است. لازم به ذکر است که این علائم در همه افراد یکسان و به یک شکل نیست.

چگونه سرماخوردگی مان را درمان کنیم؟
شدت و مدت زمان سرماخوردگی در هر فرد متفاوت است و به همین دلیل راه های درمانی مختلفی نیز برای آن وجود دارد. اما یکی از معروف‌ترین داروهای درمانی سرماخوردگی  مصرف قرص کلداکس  در  انواع مختلف است. برای درمان سرماخوردگی کلداکس بخوریم؟ قرص کلداکس انواعی مختلف است که برای بیماران با شرایط متفاوتی  زیر نظر پزشک تجویز می‌شود. اما این که برای درمان سرماخوردگی کلداکس بخوریم یا نه را با آشنایی از ترکیبات دارویی این قرص مورد بررسی قرار دهید و از عوارض و ویژگی‌های آن به خوبی آشنا شوید.

کلداکس روز و شب
چنان چه سرما خورده‌اید و بدن درد و تب دارید، بینی‌تان گرفته و سرفه زیاد می‌کنید و از طرفی وقتی برای استراحت ندارید، استفاده از کلداکس روز و شب می‌تواند مشکل  و بیماری شما را حل کند.

ترکیبات دارویی این نوع کلداکس

کلداکس روز (زرد رنگ):

    استامینوفن: ۵۰۰ میلی گرم
    فنیل افرین هیدروکلراید: ۵ میلی گرم
    دکسترومتورفان: ۱۵ میلی گرم

کلداکس شب (آبی رنگ):

    استامینوفن: ۵۰۰ میلی گرم
    فنیل افرین هیدروکلراید: ۵ میلی گرم
    دکسترومتورفان: ۱۵ میلی گرم
    کلرفنیرامین مالئات: ۲ میلی گرم

کلداکس برای سینوس و آلرژی

چنان چه سرماخورده‌اید و بدن درد داشته و دچار تب شده اید، عطسه می‌کنید، علائم آلرژی(Allergy) را در خود می بینید، بینی‌تان گرفته و آبریزش دارد، مصرق قرص کلداکس می‌تواند برای درمان سرماخوردگی شما موثر باشد.

ترکیبات دارویی

    استامینوفن: ۵۰۰ میلی گرم
    فنیل افرین هیدروکلراید: ۵ میلی گرم
    دیفن هیدرامین هیدروکلراید: ۲۵ میلی گرم

کلداکس آنفولانزا

تب و گرفتگی بینی و احتقان شدید دارید ولی ازطرفی نمی توانید استراحت کنید، مصرف این قرص به شما پیشنهاد می شود.

ترکیبات دارویی

    استامینوفن: ۵۰۰ میلی گرم
    فنیل افرین هیدروکلراید: ۵ میلی گرم

نکته!

اشخاص بزرگ سال و کودکان بالای ۱۲ سال هر ۶ ساعت یک بار می توانند از این قرص طبق توصیه پزشک مصرف کنند.

برای این که از عوارض دارویی قرص کلداکس در امان باشید بهتر است از مصرف خودسرانه آن خودداری کرده و برای استفاده آن از پزشک خود مشورت بگیرید. در این مقاله سعی بر معرفی انواع قرص کلداکس و مناسب بودن آن برای سرماخوردگی‌های مختلف شد. همچنین خانم‌های باردار و شیرده از مصرف خودسرانه این دارو برای درمان سرماخوردگی پرهیز کنند.
مطالب مرتبط
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: