کد خبر: ۲۰۱۷۳۰
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۰ - ۱۴ تير ۱۳۹۷ - 2018July 05
این شرکت‌ها در زمینه واردات گوشی تلفن همراه، تبلت و قطعات رایانه 220 میلیون دلار ارز دولتی دریافت کردند، اما متأسفانه بعد از بررسی‌ها مشخص شد که تمام این ۳۵ شرکت تخلف کرده‌اند
شفاآنلاین>اجتماعی> رئیس پلیس پایتخت از شناسایی 35 شرکت متخلف که با دریافت ارز دولتی اقدام به واردات گوشی تلفن همراه کرده بودند، تخلفات میلیاردی با سوء‌استفاده از کارت‌های ملی، رفع مشکل قطع برق چراغ‌های راهنمایی و رانندگی و دیگر اقدامات پلیس در پرونده‌های جنجالی و حاشیه ساز خبر داد.

به گزارش شفاآنلاین، سردار حسین رحیمی با بیان اینکه 220 میلیون دلار ارز دولتی به 35 شرکت اختصاص داده شده بود، گفت: این شرکت‌ها در زمینه واردات گوشی تلفن همراه، تبلت و قطعات رایانه 220 میلیون دلار ارز دولتی دریافت کردند، اما متأسفانه بعد از بررسی‌ها مشخص شد که تمام این ۳۵ شرکت تخلف کرده‌اند.

بیش از ۱۲ تیم از مأموران پلیس آگاهی در کنار بانک مرکزی، سازمان تعزیرات، وزارت صنعت و معدن و سازمان حمایت از مصرف‌کننده(consumer) با محوریت پلیس آگاهی کار بررسی از این شرکت‌ها را آغاز کردند. در حال حاضر با همه این تخلفات برخورد قضایی شده و دفاتر همه این ۳۵شرکت پلمب شده است.

وی افزود: براساس اطلاعات، ۸۶ میلیون یورو، ۴۱ میلیون یوآن چین و ۱۸ میلیون درهم امارات به این ۳۵ شرکت پرداخت شد و آنها در مجموع ۴۰۰ هزار گوشی موبایل از چهار برند معروف وارد کشور کرده بودند که براساس اسناد موجود ۳۰۰ هزار گوشی وارد شده توسط این شرکت‌ها با قیمت ارز آزاد فروخته شده و ۱۰۰ هزار گوشی نیز در انبارها انباشته شده بود که توسط پلیس توقیف شدند. مقادیر قابل توجهی نیز لپ تاپ و قطعات رایانه توسط این شرکت‌ها با ارز دولتی وارد کشور شده و با قیمت ارز آزاد در کشور فروخته شده است.سردار رحیمی درباره جزئیات این پرونده‌ها ادامه داد: برخی از این شرکت‌ها پس از ثبت سفارش کالا، ارز را دریافت کرده و بدون اینکه کالا وارد کنند، ارز را به‌صورت اسکناس گرفته و در بازار به فروش رساندند؛ بعضی از آنها برای گمراه کردن بازرسان و سندسازی، بخشی از کالا را وارد کشور کرده و بقیه را به‌صورت آزاد فروخته‌اند.

اطلاعات نادرست در پرونده سرقت خودروی نمایندگان مجلس
فرمانده انتظامی پایتخت به خبر سرقت 20 خودرو از نمایندگان مجلس نیز انتقاد کرد و افزود: موضوع آن گونه که مطرح شده، نیست. این خودروها در بازه زمانی سه ساله به سرقت رفته است؛ برخی از آن خودروها کشف شده و برخی دیگر نیز سند نمره و فروخته شده است.

تخلف میلیاردی با کارت‌های ملی اجاره‌ای
سردار رحیمی گفت: پلیس با اشراف اطلاعاتی و بررسی سامانه «سنا» دریافت که تعدادی از صرافی‌ها کارت ملی حدود ۱۸۰۰ نفر را که بیشترشان معتاد و بیکار بودند به قیمت ۳۰ تا ۵۰ هزار تومان اجاره می‌کردند و با کارت آنها حدود 2 میلیارد دلار دولتی دریافت کرده و سپس در بازار دلارها را به قیمت آزاد فروخته‌اند. این صرافی‌ها از نیمه دوم سال گذشته اقدامات خلافکارانه‌شان را شروع کرده بودند.

برخورد با وارد‌کنندگان متخلف دارو
فرمانده پلیس تهران بزرگ همچنین از برخورد با متخلفان واردات دارو(medicine) خبر داد و گفت: از صبح چهارشنبه - دیروز- پلیس با تشکیل تیم‌های ویژه عملیاتی به این موضوع ورود کرده است و با متخلفان برخورد خواهد شد. ایران
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: