کد خبر: ۲۴۶۷۸۵
تاریخ انتشار: ۲۱:۳۶ - ۰۷ آذر ۱۳۹۸ - 2019November 28
متخصصان تنها چشمان افراد بالای ۱۹ سال سن را لیزر می‌کنند چرا که برای لیزر چشم، عیوب انکساری باید ثابت شوند و این عمل برای افراد عینکی نزدیک بین، آستیکمات و غیر آستیکمات نتایج خوبی دارد
شفاآنلاین>سلامت>یک چشم پزشک درباره شرایط لیرز عیوب انکساری چشم و بهبود بینایی افراد توضیح داد.

به گزارش شفاآنلاین،قاسم فخرایی چشم پزشک و عضو هیئت علمی و استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی ایران ، درباره انواع لیزر‌های عیوب انکساری چشم گفت: در صورتی که بین قدرت انکساری چشم و طول چشم تناسبی وجود نداشته باشد عیب انکساری به وجود می‌آید که به این علت از لیزر چشم برای افراد استفاده می‌کنیم.

او افزود: متخصصان تنها چشمان افراد بالای ۱۹ سال سن را لیزر می‌کنند چرا که برای لیزر چشم، عیوب انکساری باید ثابت شوند و این عمل برای افراد عینکی نزدیک بین، آستیکمات و غیر آستیکمات نتایج خوبی دارد.

این متخصص چشم با اشاره به لیزر چشم برای افراد دور بین اظهار کرد: افراد ۲۰ الی ۳۰ سالی که چشمان دوربینی دارند به هیچ وجه نمی‌توانند از عمل لیزر چشم عیوب انکساری استفاده کنند. 

بیشتر بخوانید: پیشرفته‌ترین دستگاه لیزر چشم دنیا در بیمارستان لبافی‌نژاد راه‌اندازی شد

روش‌های موثر برای لیزر‌های عیوب انکساری چشم

فخرایی درباره روش‌های موثر برای لیزر‌های عیوب انکساری چشم گفت: اولین روش لیزر‌های عیوب انکساری چشم لیزیک یا prk نام دارد که به بدون هیچ برشی روی پلک لیزر در سطح قرنیه تخلیه می‌شود و از آن جایی که قرنیه با برش خوردن زخم می‌شود کمی سوزش چشم به همراه دارد.

این عضو هیئت علمی و استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی ایران افزود: یکی دیگر از روش‌های لیزر عیوب انکساری چشم‌ها تخلیه لیزر در وسط بافت قرنیه چشم است در این روش به علت برش‌هایی که در عمق قرنیه داده می‌شود، بیمار درد زیادی ندارد و می‌تواند زمان کوتاهی را به مصرف دارو در جهت بهبود وضعیت خود اختصاص دهد.

فخرایی گفت: افرادی که دچار دیابت کنترل شده هستند می‌توانند از لیزر‌های عیوب انکساری استفاده کنند، اما افراد مبتلا به خونریزی شبکیه و آب مروارید، خشکی شدید چشم، افراد مبتلا به قرنیه نازک چشم، بیماران روماتیسمی، مبتلا به قوز قرنیه واشخاص سن کمتر از ۱۸ سال دارند، نمی‌توانند از لیزر‌های عیوب انکساری چشم استفاده کنند.yjc
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: