کد خبر: ۲۳۸۲۳۸
تاریخ انتشار: ۰۹:۴۰ - ۰۷ مرداد ۱۳۹۸ - 2019July 29
در این سامانه، تمامی اطلاعات مربوط به عوامل مرگ و میر، بیماری‌ها و…، به تفکیک استان‌ها، از سال ۲۰۱۶ تا امروز، ثبت شده است که می‌تواند مسیر پیشبرد برنامه‌ها و اهداف وزارت بهداشت در کنترل بیماری‌های غیر واگیر را مشخص کند
شفاآنلاین>سلامت>اولین سامانه مصور سازی اطلاعات جمعیتی سلامت و بیماری در ایران، با حضور وزیر بهداشت افتتاح شد.

به گزارش شفاآنلاین ، صبح دوشنبه همزمان با برگزاری افتتاحیه دوره آموزشی پیشگیری و کنترل بیماری‌های غیر واگیر در محل ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی تهران، اولین سامانه مصور سازی اطلاعات جمعیتی سلامت و بیماری<Sickness> در ایران، افتتاح شد.

در این سامانه، تمامی اطلاعات مربوط به عوامل مرگ و میر، بیماری‌ها و…، به تفکیک استان‌ها، از سال ۲۰۱۶ تا امروز، ثبت شده است که می‌تواند مسیر پیشبرد برنامه‌ها و اهداف وزارت بهداشت در کنترل بیماری‌های غیر واگیر را مشخص کند.

این مراسم با حضور وزیر و معاونان وزارت بهداشت، رؤسای چند دانشگاه علوم پزشکی کشور و همچنین، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و مدیران سازمان جهانی بهداشت، برگزار شد.

افشین استوار مدیر کل دفتر بیماری‌های غیر واگیر وزارت بهداشت، با اشاره به اینکه در حال حاضر بیشترین علل مرگ و میر در کشور، ناشی از شیوع چهار بیماری غیر واگیر است، گفت: بیماری‌های قلبی عروقی، سرطان‌ها، بیماری‌های مزمن تنفسی و دیابت، به عنوان شایع‌ترین بیماری‌های غیر واگیر در کشور، بیشترین آمار مرگ و میر را دارند.

وی به برنامه‌های وزارت بهداشت در زمینه کنترل و کاهش بیماری‌های غیر واگیر در کشور، افزود: بیش از ۸۰ درصد مرگ و میرها در کشور ناشی از بیماری‌های غیر واگیر است.

استوار، به برنامه‌های آموزشی وزارت بهداشت با همکاری سازمان جهانی بهداشت برای کنترل بیماری‌های غیر واگیر اشاره کرد.

باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت، در این مراسم، گفت: یکی از رسالت‌های ما، افزایش آموزش‌ها است.

وی به رصد آموزش‌ها اشاره کرد و افزود: برای اینکه بتوانیم برنامه‌های مناطق مختلف کشور در حوزه‌های مختلف اجرا کنیم، نیاز به اطلاعات لازم است.

لاریجانی ادامه داد: خوشبختانه تمامی این اطلاعات در اختیار مدیران مربوطه قرار می‌گیرد تا بر اساس آن برنامه ریزی صورت گیرد.

وی، نیاز به آموزش برای استفاده از این اطلاعات را مورد تاکید قرار داد و افزود: دسترسی به بیش از ۴۰۰ منطقه کشور، فراهم شده است تا بتوان بر اساس آن برنامه منطقه‌ای تهیه شود.مهر
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
اشکان مهرگان
|
United Kingdom
|
۱۲:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۷
0
0
سلام. لینک سامانه را نگذاشته اید.
مدیر پایگاه لینکی نداشته
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: