کد خبر: ۲۳۶۷۳۴
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۰ - ۱۹ تير ۱۳۹۸ - 2019July 10
سازمان نظام پزشکی در حال پیگیری وضعیت بخش خصوصی در حوزه سلامت است و در راستای ارتقای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مردم از بخش خصوصی حمایت می‌کند
شفا آنلاین>سلامت>جهانگیری گفت: جامعه پزشکی به دلیل شناخت نسبت به تجهیزات می‌تواند در زمینه واردات فعالیت کند و از نظر قانونی منعی ندارد.

به گزارش شفا آنلاین:محمد جهانگیری معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی ، اظهار کرد: سازمان نظام پزشکی در حال پیگیری وضعیت بخش خصوصی در حوزه سلامت<Health area> است و در راستای ارتقای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی  به مردم از بخش خصوصی حمایت می‌کند.

ابزارهای سازمان نظام پزشکی برای حمایت از بخش خصوصی
معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی و شورای عالی بیمه ابزارهای سازمان نظام پزشکی برای حمایت از بخش خصوصی در حوزه سلامت هستند. وزارت بهداشت هم با ابلاغیه‌ها  از مراکز درمانی و بیمارستان‌های دولتی حمایت مالی و  معنوی می‌کند.


جهانگیری تأکید کرد: سازمان نظام پزشکی معتقد است که تمام کارها باید بر اساس قانون توسعه کسب و کار حوزه سلامت و اصل ۴۴ قانون اساسی و طبق دستورالعمل‌های ابلاغی سازمان نظام پزشکی انجام شود، زیرا اگر کار‌ها به این صورت  پیش رود، مشکل خاصی گریبانگیر حوزه سلامت نمی‌شود.

جامعه پزشکی باید به حقش برسد
وی بیان کرد: سازمان نظام پزشکی می‌خواهد جامعه پزشکی به حقش برسد، در نظر داریم همه جانبه از بخش خصوصی حمایت شود،  تا افرادی که در این بخش سرمایه گذاری کرده‌اندبا مشاهده حمایت‌ها برای انجام باقی کارها به نحو احسن انگیزه داشته باشند.

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی اضافه کرد: امروزه سازمان نظام پزشکی با موضوعات و مشکلات مهمی از جمله تأمین منابع برای پاسخگویی به نیازهای مردم در حوزه سلامت مواجه است، همیشه باید پیگیر مطالبات جامعه پزشکی باشیم.

جهانگیری با اشاره به اینکه ما باید انگیزه را با هدف افزایش بهره وری ارائه خدمات در حوزه سلامت در جامعه پزشکی افزایش دهیم، گفت: شرایط خاصی در کشور وجود دارد و به دلیل تحریم‌ها، فشار زیادی بر اقتصاد کشور ایجاد شده است، باید با همکاری و تعامل با یکدیگر کار بهینه‌سازی را به بهترین نحو در کشور انجام دهیم.

سرمایه‌گذاری برای ارائه خدمات بهداشتی به مردم
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر جامعه پزشکی سرمایه گذاری کرده است تا خدمات بهداشتی و درمانی مناسبی به مردم ارائه دهند، افزود: بر اساس قانون منابع باید عادلانه به بخش‌های مختلف تخصیص یابد تا هزینه‌های در حوزه سلامت به نحو مطلوبی مدیریت شود و مردم متحمل کمترین فشار و آسیب باشد.

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی افزود: سازمان غذا و دارو برای واردات تجهیزات پزشکی قوانین و دستورالعمل‌های خاص خود را دارد؛  افرادی که شرکت راه‌اندازی کرده‌اند براساس قانون می‌توانند تجهیزات پزشکی وارد کنند زیرا مشکلی در این زمینه وجود ندارد؛ معتقدم که جامعه پزشکی به دلیل شناخت کامل نسبت به تجهیزات می‌تواند در زمینه واردات کالا فعالیت کند و از نظر قانونی هیچ اشکالی در این مورد وجود ندارد.yjc
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: