کد خبر: ۲۳۳۵۶۳
تاریخ انتشار: ۱۹:۰۰ - ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - 2019June 01
در اردیبهشت‌ امسال و در مناطق شهری، اقلام خوراکی از قبیل پیاز، رب گوجه‌فرنگی، سیب‌زمینی، گوجه‌فرنگی و سیب درختی بیشترین افزایش قیمت را نسبت به اردیبهشت‌ سال قبل داشته‌اند
شفاآنلاین>اجتماعی>در اردیبهشت‌ امسال و در مناطق شهری، اقلام خوراکی از قبیل پیاز، رب گوجه‌فرنگی، سیب‌زمینی، گوجه‌فرنگی و سیب درختی بیشترین افزایش قیمت را نسبت به اردیبهشت‌ سال قبل داشته‌اند.

به گزارش شفاآنلاین، بیشترین افزایش قیمت (Price)در اردیبهشت امسال نسبت به ماه مشابه سال قبل (اردیبهشت ١٣٩٧) مربوط به "پیاز" با ٣٠٦ درصد افزایش، "رب گوجه‌فرنگی" با ٢٤٦.٦ درصد افزایش، "سیب‌زمینی" با ٢٤١.٣ درصد افزایش، "گوجه‌فرنگی" با ١٨٦.٨ درصد افزایش و "سیب درختی زرد" با ١٤٢.٧ درصد افزایش است.

بر اساس نتایج به دست آمده توسط مرکز آمار در اردیبهشت ١٣٩٨، بیشترین افزایش قیمت در ماه قبل نسبت به فروردین ماه، مربوط به اقلام "قند" با ٢٥, ٦ درصد افزایش، "شکر" با ۲۵ درصد افزایش و "برنج ایرانی درجه یک" با ١٨.٥ درصد افزایش بوده است.

در این ماه اقلام "پیاز" (٣٣.٤ درصد)، "خیار" (١٨.١ درصد) و "مرغ ماشینی" (١٧.٨ درصد) نسبت به ماه قبل کاهش(Decrease) قیمت داشته‌اند.


نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: