کد خبر: ۱۸۱۲۶۲
تاریخ انتشار: ۰۴:۴۵ - ۲۴ دی ۱۳۹۶ - 2018January 14
وقتی سن افراد از ۴۰ سالگی می‌گذرد چشم برای تمرکز و دیدن فواصل نزدیک دچار مشکل می‌شود و آرام آرام مجبور است تا برای دیدن اجسامی‌که در فاصله نزدیک ۱۵ تا ۲۰ سانتیمتری می‌دیده آنها را تا فاصله ۳۰ تا ۵۰ سانتیمتر دور کند

شفا آنلاین>سلامت>یک متخصص چشم گفت: پیری چشم <Aging eyes>عارضه‌ای است که همه مردم بعد از 40 سالگی به آن دچار می‌شوند و باید با مراجعه به پزشک عینک دریافت کنند.

به گزارش شفا آنلاین:دکتر محمدرضا فرتوک‌زاده ) با بیان این مطلب افزود: چشم که جوان است می‌تواند هم دور و هم نزدیک را به راحتی ببیند. این روند تا حدود سن ۴۰ سالگی ادامه دارد.

وی ادامه داد: وقتی سن افراد از ۴۰ سالگی می‌گذرد چشم برای تمرکز و دیدن فواصل نزدیک دچار مشکل می‌شود و آرام آرام مجبور است تا برای دیدن اجسامی‌که در فاصله نزدیک ۱۵ تا ۲۰ سانتیمتری می‌دیده آنها را تا فاصله ۳۰ تا ۵۰ سانتیمتر دور کند.

فرتوک‌زاده تصریح کرد: آنقدر این موضوع ادامه می‌یابد که بیمار نمی‌تواند نزدیک را ببیند، معمولا برای این افراد عینک مطالعه داده می‌شود. این بیماری با نمره ۲۵ صدم شروع و تا نمره ۳ بالا می‌رود.

این متخصص چشم گفت: از دوره ۴۰ سالگی تا ۷۰ سالگی پیری چشم رخ می‌دهد و نمره چشم بالا می‌رود، البته کسانی که ورزش می‌کنند و تغذیه مناسبی دارند دیرتر پیر شده و در نتیجه دیرتر هم با پیری چشم مبتلا می‌شوند.

وی اضافه کرد: پیری چشم ارتباطی با چشم ضعیف ندارد، به این معنا که فردی که دچار ضعف بینایی است می‌تواند هم عینک برای ضعف بینایی خود داشته باشند و هم عینک مطالعه برای پیری چشم.طبنا

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: