کد خبر: ۱۱۴۸۱۸
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۰ - ۱۷ تير ۱۳۹۵ - 2016July 07
شفا آنلاین>اجتماعی>سرانجام بار ترافیکی پرحجم و سنگین در محورهای مواصلاتی و خروجی کلانشهرها و محورهای منتهی به استان های حاشیه دریای خزر پس از دو روز آرام گرفت و هم اکنون بیشتر محورهای مواصلاتی کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردارند.
به گزارش شفا آنلاین، در زمان حاضر در اکثر محورهای استان مازندران بارش پراکنده باران و ترافیک در محور قزوین رشت (محدوده های منجیل و رودبار)، محور هراز (سه راهی سنگچال) و محور فیروزکوه (از زیر آب تا شیرگاه) نیمه سنگین گزارش شده است.
گفتنی است؛ در حالی ترافیک در محورهای شمالی کشور هم اکنون نیمه سنگین گزارش شده که در دو روز گذشته (سه شنبه و چهارشنبه) در خروجی کلانشهرها و محورهای منتهی به استان های حاشیه دریای خزر ترافیک پرحجم و سنگینی گزارش شده بود.
همچنین روز چهارشنبه در استان تهران و در محورهای کرج- قزوین، قزوین- زنجان، قزوین- رشت، کرج- چالوس و جاده های هراز و فیروزکوه نیز بار ترافیکی پرحجم و در برخی مقاطع سنگین گزارش شده بود.
حجم بالای ترافیک در جاده کرج - چالوس تا جایی پیش رفته بود که مسؤولان ابتدا تصمیم گرفتند این محور به سمت شمال از روز سه شنبه تا بازگشت بار ترافیکی به حالت عادی، یکطرفه باقی بماند اما تشدید عطش سفر در این محور تا جایی پیش رفت که پلیس راه مجبور شد به منظور روان سازی ترافیک و کاهش بار ترافیکی جاده کرج- چالوس، از غروب روز چهارشنبه ورود خودرو از مبادی شمالی در استان مازندران و مبادی جنوبی در میدان امیر کبیر کرج را تا اطلاع بعدی در این محور ممنوع اعلام کند.
از سوی دیگر به علت حجم بالای ترافیک و توقف خودروها در تونل کندوان، عصر چهارشنبه 23 نفر دچار مسمومیت ناشی از آلودگی هوای این تونل شدند که توسط امدادگران هلال احمر در حاشیه این تونل اکسیژن تراپی شدند.
حجم بالای تقاضای سفر در تعطیلات عید سعید فطر سبب شد تا رئیس پلیس راه راهور ناجا به مسافرانی که در این تعطیلات به سفر رفته اند توصیه کند، بازگشت خود را به روز جمعه موکول نکنند چرا که این حجم تقاضای سفر، بیش از سطح سرویس راه ها است و اگر قرار باشد بازگشت این حجم مسافر در یک زمان کوتاه صورت بگیرد، شاهد گره های ترافیکی و توقف های طولانی مدت خواهیم بود.
گفتنی است؛ طرح تابستانه پلیس راهور از روز سه شنبه 15 تیر ماه آغاز و تا سوم مهرماه ادامه دارد.
مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا نیز با شماره تلفن 120و 88255555 (10 خط) به طور شبانه روزی پاسخگوی وضع راه های کشور و امداد رسانی احتمالی به هموطنان است؛ ضمن آنکه آخرین اطلاعات ترافیکی در سایت www.rahvar120.ir قابل دسترسی است.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: