کد خبر: ۵۶۱۶۰
تاریخ انتشار: ۲۱:۳۰ - ۰۵ فروردين ۱۳۹۴ - 2015March 25
شفاآنلاین- رئیس پلیس راهور ناجا از ثبت 135 میلیون تردد خودرویی توسط دوربین های جاده ای نیروی انتظامی از ابتدای طرح نوروزی 94 خبر داد.

به گزارش شفاآنلاین،سردار اسکندر مومنی صبح امروز در بازدید از پاسگاه پلیس راه گرمسار - تهران در استان سمنان گفت: به طور میانگین هر خودرو در طول سفر 9 بار توسط دوربین های کنترل سرعت مستقر در جاده ها رصد شده است.

وی با بیان اینکه در طول زمان اجرای این طرح از بیست و پنجم اسفند سال گذشته تاکنون، هشت درصد رانندگان ثبت تخلف داشته اند گفت: 92 درصد رانندگان با رعایت قانون به مسافرت نوروزی خود پرداخته اند.

وی با اشاره به وجود 200 هزار کیلومتر جاده در کشور، ادامه داد: مسیر اصلی تهران -مشهد با مسافت 900 کیلومتر، نیم درصد از کل جاده های کشور است.

مومنی تصریح کرد: 42 درصد از کل سوانح رانندگی در کشور در زمان اجرای طرح انتظامی- ترافیکی نوروز 94 واژگونی بوده است ولی در محور تهران به مشهد 93 درصد از کل سوانح واژگونی خودروهاست.

رییس پلیس راهور ناجا با اشاره به عبور بخش مهمی از محور تهران-مشهد از استان سمنان عبور می کند، ادامه داد: این محور 16 درصد از واژگونی خودروهای کل کشور را به خود اختصاص داده است. کویری و یکنواخت بودن این مسیر و کمبود استراحتگاه برای توقف مسافران علتی برای خستگی و خواب آلودگی و در نتیجه ناتوانی رانندگان در کنترل وسیله نقلیه و واژگونی خودروها است.

مومنی همچنین آغاز موج نخست بازگشت از سفرهای نوروزی خبر داد و گفت: از هموطنان می‌خواهم بازگشت از سفر خود را به روز جمعه هفتم فروردین موکول نکنند و از امروز برای بازگشت برنامه ریزی کنند تا جاده ها با ترافیک سنگین مواجه نشود.

وی ادامه داد: در حال حاضر محورهای منتهی به استان های شمالی کشور، استان های خراسان رضوی، فارس، اصفهان، قم، هرمزگان و خوزستان دارای ترافیک پرحجم اما روان هستند و ترافیک محورهای شمالی کشور گاهی سنگین و نیمه سنگین می شود.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتطامی با بیان اینکه ساعات پنج تا هفت و 12 تا 16 روز ساعات استراحت است، از رانندگان خواست در این ساعات بیشتر به استراحت بپردازند و از رانندگی بیش از هفت تا هشت ساعت در روز خودداری کنند.ایسنانظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: