کد خبر: ۳۳۲۶۹۱
تاریخ انتشار: ۱۵:۵۴ - ۰۳ مهر ۱۴۰۲ - 2023September 25
طی چندین سال اخیر مرگ ناشی از حوادث ترافیکی بین ۱۷ تا ۲۰ هزار مورد در سال بوده است و نرخ مرگ ناشی از حوادث ترافیکی حدود ۲۰ در ۱۰۰ هزار نفر است.

شفا آنلاین:سلامت> رئیس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی کشور گفت:­­ باید تمامی سازمان‌ها و وزارتخانه‌های مرتبط با سلامت، برای افزایش کیفیت سلامت در جامعه تلاش کنند­و در حوزه سلامت باید کیفیت در اولویت باشد.

 ­­­به گزارش شفا آنلاین: محمد اسماعیل مطلق با بیان این مطلب افزود: رئیس جمهور نگاه ویژه‌ای به حوزه سلامت و در اکثر جلسات به کیفیت سلامت مردم و افزایش امید به زندگی مردم تاکید دارد.
وی­ بیان داشت: سند جامع مدیریت خطر حوادث و سوانح در نظام سلامت، سند مداخلات ویژه سلامت و ایمنی ترافیک و همچنین سند تغییر اقلیم و اثرات آن بر سلامت از جمله اسنادی هستند که در مراحل بررسی و یا نهایی شدن هستند.
مطلق گفت: طی چندین سال اخیر مرگ ناشی از حوادث ترافیکی بین ۱۷ تا ۲۰ هزار مرگ در سال بوده است و نرخ مرگ ناشی از حوادث ترافیکی حدود ۲۰ در ۱۰۰ هزار نفر است.
رئیس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی کشور در ادامه گفت: بر اساس برآورد‌های اولیه مستخرج از کوهورت سلامت و ایمنی ترافیک پرشین، حدود ۹ درصد از مصدومیت‌های بستری در بیمارستان‌های با بخش تخصصی تروما، مبتلا به ناتوانی شدید بر اساس تعریف سازمان بهداشت جهانی می‌شوند که بخش قابل توجهی از این ناتوانی‌ها دائمی می‌شود. همچنین طبق برآورد‌ها سالانه حداقل ۱۷ هزار نفر به دلیل حوادث ترافیکی دچار اختلال استرس پس از تروما می‌شوند.

مطلق در پایان افزود: متاسفانه علیرغم انتظار روند کاهشی بر اساس برنامه‌های کشوری، آمار مرگ ناشی از حوادث ترافیکی نسبت به سال قبل ۱۶ درصد افزایش داشته است. همچنین در چهار ماهه سالجاری افزایش ۱۰ درصدی را نسبت به سال گذشته داشته ایم.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: