کد خبر: ۳۲۶۱۱۰
تاریخ انتشار: ۱۷:۱۵ - ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - 2023May 30
عسل یک محصول ضد آلرژی است که مصرف آن حتی برای مادران باردار و شیرده مجاز است.

شفا آنلاین>سلامت>در زرادخانه پزشک معروف بقراط، عسل مقام اول را در رژیم غذایی دارد و استفاده روزانه از این محصول موجب قدرت بدن می‌شود.

به گزارش شفا آنلاین:عسل یک محصول ضد آلرژی است که مصرف آن حتی برای مادران باردار و شیرده مجاز است. با این حال، عسل یک محصول پرانرژی است و نباید در مصرف آن نباید زیاده روی کرد.

والنتینا اسکوروخود میکروبیولوژیست و بیوشیمیست در روسیه در مصاحبه‌ای گفت: "در روز، خوردن یک قاشق عسل قطعاً به افرادی که نیاز به انرژی کافی دارند، آسیب نمی‌رساند." علاوه بر این، فروکتوز در عسل بهترین‌ترین نوع قند است.

از مهمترین خواص عسل، ضد التهاب بودن، ضد آلرژی، خاصیت آنتی اکسیدان بودن و ضد سرطان بودن آن اشاره کرد.

عسل به دلیل داشتن اسید فرمیک داروی خوبی برای درمان بیماری‌های مفصلی است که به صورت خوردنی و یا زدن روی موضع درد توصیه می‌شود.

اگر از عسل زیاد استفاده نکنید، خوردن یک قاشق عسل می‌تواند پشتیبانی خارق العاده‌ای برای سلامتی در بدن شما ایجاد کند. عسل طبیعی تأثیر مثبتی بر وضعیت ایمنی بدن دارد و همچنین دارای خواص ضد میکروبی، ضد ویروسی و ضد انگلی است. بنابراین، با مصرف منظم یک یا دو قاشق چای خوری عسل، می‌توانید بدن خود را در برابر التهاب ایمن کنید.

پیش از این در خبر‌ها آمده بود که از خرید شیرینی جاتی با ترکیب مارگارین بپرهیزید. بهتر است به جای شیرینی جات از عسل و یا میوه‌های خشک استفاده کنید. یا در منزل خود با استفاده از روغن گیاهی، عسل طبیعی، یا دیگر محصولات طبیعی اقدام به آشپزی و شیرینی پزی کنید.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: