کد خبر: ۲۹۷۷۶۶
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۵ - ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ - 2022January 22
دوشنبه (۴ بهمن‌) در برخی مناطق آذربایجان غربی و سه‌شنبه (۵ بهمن‌) در برخی مناطق آذربایجان غربی و گیلان بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

شفاآنلاین>سلامت> رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت به دلیل حاکم بودن جو آرام و پایدار در کشور خبر داد.

به گزارش شفاآنلاین: صادق ضیاییان رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به جو آرام و پایدار در کشور گفت: از امروز (۲ بهمن) تا سه‌شنبه (۵ بهمن‌) در بیشتر نقاط کشور جوی آرام و پایدار پیش‌بینی می‌شود از این رو افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت دور از انتظار نیست.

وی افزود: دوشنبه (۴ بهمن‌) در برخی مناطق آذربایجان غربی و سه‌شنبه (۵ بهمن‌) در برخی مناطق آذربایجان غربی و گیلان بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: از بعدازظهر چهارشنبه (۶ بهمن‌) با گذر امواج تراز میانی جو در برخی نقاط شمال غرب، غرب، دامنه و ارتفاعات البرز مرکزی و زاگرس جنوبی بارش رخ می‌دهد.

به گفته ضیاییان، امروز (۲ بهمن‌) در بعضی ساعات سرعت وزش باد در جنوب شرق کشور افزایش می‌یابد و خیزش گرد و خاک در مناطق مستعد دور از انتظار نیست. همچنین از امروز (۲ بهمن) تا چهارشنبه (۶ بهمن‌) در شمال غرب و غرب کشور ماندگاری هوای سرد و طی همین مدت افزایش تدریجی ۴ تا ۸ درجه‌ای دما در نیمه شمالی پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: امروز (۲بهمن) خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج است.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی پایتخت طی دو روز آینده گفت: دمای هوای تهران فردا (۳ بهمن‌) صاف همراه با غبار محلی با کمترین و بیشترین دمای ۳- تا ۱۰ درجه سانتیگراد، در روز دوشنبه (۴ بهمن‌) صاف و غبارآلود با کمترین و بیشترین دمای ۱- و ۱۲ درجه سانتیگراد خواهد بود.

ضیاییان در پایان اظهار کرد: طی امروز (۲ بهمن‌) ارومیه و زنجان با دمای ۴- درجه سانتیگراد، سردترین مرکز استان‌ کشور لقب می‌گیرد و فردا (۳ بهمن‌) ارومیه با دمای ۳- درجه سانتیگراد، سردترین مراکز استان کشور خواهند بود و طی امروز و فردا (۲ و ۳ بهمن‌) بندرعباس با دمای ۱۷ و ۲۰ گرم‌ترین مرکز استان است.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: