کد خبر: ۲۵۲۴۴۸
تاریخ انتشار: ۱۳:۳۱ - ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - 2020March 01
زمانی که با پایداری هوا مواجه هستیم حتی اگر میزان کمی آلودگی تولید شود، امکان تهویه آن وجود نخواهد داشت و به همین دلیل به تدریج کیفیت هوا کاهش پیدا می‌کند
شفاآنلاین>اجتماعی>طی شب گذشته باوجود کاهش ترددها در شهر تهران در پی افزایش موارد ابتلا به کروناویروس جدید، کیفیت هوا با میانگین ۱۸۵ برای ساعاتی در شرایط ناسالم برای همه گروه‌ها قرار گرفت؛ معاون نظارت و پایش اداره محیط زیست استان تهران می‌گوید باوجود اینکه تردد خودروها در سطح شهر به دلیل تعطیلی‌ها کاهش یافته، اما برخی منابع اصلی آلودگی هوا همچنان فعال هستند.

به گزارش شفاآنلاین، محمد رستگاری اظهار کرد: از چهارشنبه هفته گذشته توده پرفشاری وارد هوای تهران شد و سبب شد که از روز پنجشنبه (۸ اسفند) با پایداری هوا در تهران مواجه باشیم.

وی افزود: با وجود اینکه تردد خودروها در سطح شهر کاهش یافته است، اما برخی از منابع اصلی آلودگی هوا مانند خودروهای دیزلی همچنان در سطح شهر تردد می‌کنند که این خود می‌تواند عامل تشدید آلودگی هوا شود.

به گفته معاون نظارت و پایش اداره محیط زیست استان تهران، زمانی که با پایداری هوا مواجه هستیم حتی اگر میزان کمی آلودگی تولید شود، امکان تهویه آن وجود نخواهد داشت و به همین دلیل به تدریج کیفیت هوا کاهش پیدا می‌کند.

رستگاری با اشاره به اینکه در حال حاضر کیفیت هوای تهران تا ۸ صبح امروز با شاخص میانگین ۱۳۸ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت، تصریح کرد: البته تعدادی از ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوا شاخصی بیش از ۱۵۰ دارند. برای مثال در حال حاضر ایستگاه تربیت مدرس با شاخص میانگین ۱۷۵ هوای آلوده‌تری نسبت به سایر مناطق دارد.

رستگاری در ادامه به سالمندان، بیماران قلبی ریوی و کودکان توصیه کرد که از ترددهای طولانی مدت در فضای باز خودداری کنند.

معاون نظارت و پایش اداره محیط زیست استان تهران همچنین در پایان گفت: بر اساس پیش‌بینی‌های هواشناسی از امشب (۱۱ اسفند) کیفیت هوا بهبود پیدا خواهد کرد. ایسنا
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: