کد خبر: ۲۴۷۲۷۴
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۹ - ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - 2019December 07
یافته‌های بدست آمده حاکی از کاهش قابل توجه موارد ابتلا به آسم، حمله قلبی و تولد نوزادان نارس و با وزن پایین در صورت بهبود کیفیت هواست
شفاآنلاین>سلامت>کارشناسان و متخصصان سلامت در آمریکا معتقدند که کاهش آلودگی هوا تنها در ظرف چند هفته از مرگ و میر پیشگیری می‌کند.

به گزارش شفاآنلاین، محققان آمریکایی با تاکید بر اینکه کاهش آلودگی هوا تنها در مدت چند هفته از مرگ و میر پیشگیری می‌کند، اظهار داشتند: فوائد تنفس در هوای پاک برای سلامتی آنی و قابل توجه است و در طولانی مدت نیز ادامه پیدا می‌کند و موجب صرفه‌جویی میلیاردها دلار می‌شود.

در این بررسی شواهدی مبنی بر کاهش موارد ابتلا به بیماری‌ها پس از افت میزان آلودگی هوا مورد ارزیابی قرار گرفت. یافته‌های بدست آمده حاکی از کاهش قابل توجه موارد ابتلا به آسم، حمله قلبی و تولد نوزادان نارس و با وزن<Weight> پایین در صورت بهبود کیفیت هواست.

یافته‌های بدست آمده حاکی از تاثیرات آنی و چشمگیر تاثیرات کاهش آلودگی هوا بر سلامت و نشان‌دهنده ضرورت اعمال دستورالعمل‌های سازمان جهانی بهداشت برای کاهش هر چه سریع‌تر آلودگی هواست.

به گزارش روزنامه گاردین، نتایج مطالعه جهانی که پیش از این انجام گرفت نشان داد آلودگی هوا به تمامی اعضا و سلول‌های بدن آسیب می‌زند. طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت آلودگی هوا در حال حاضر یک وضعیت اضطراری بهداشت عمومی است چرا که بیش از ۹۰ درصد مردم جهان در هوای آلوده تنفس می‌کنند. ایسنا
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: