کد خبر: ۲۳۷۳۳۹
تاریخ انتشار: ۰۸:۱۰ - ۲۷ تير ۱۳۹۸ - 2019July 18
تصویب تحصیل پیوسته تا مقطع فوق تخصص برخی رشته‌ها با هدف ایجاد انگیزه در بین دانشجویان مدتی است در فضای مجازی اخباری مبنی بر پنج ساله شدن طول دوران تخصص در برخی از رشته ها منتشر شده است که به گمان برخی از افراد این مسئله به ضرر حوزه سلامت و پزشکی کشور است
شفا آنلاین>سلامت>قائم‌مقام دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی گفت: ۱۱۰ صندلی مقطع فوق تخصص برخی از رشته‌های پزشکی خالی مانده‌است.

به گزارش شفا آنلاین: تصویب تحصیل پیوسته تا مقطع فوق تخصص برخی رشته‌ها با هدف ایجاد انگیزه در بین دانشجویان مدتی است در فضای مجازی اخباری مبنی بر پنج ساله شدن طول دوران تخصص در برخی از رشته ها منتشر شده است که به گمان برخی از افراد این مسئله به ضرر حوزه سلامت و پزشکی کشور است.

  در همین رابطه اسماعیل ایدنی  قائم‌مقام دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت  اظهار کرد: بر اساس مصوبه شورای آموزش پزشکی تخصصی کشور پذیرش در رشته‌هایی مانند جراحی قلب از مقطع پزشک عمومی به صورت پیوسته تا فوق تخصص انجام می‌شود و در این طرح  هزینه تحصیل تا مقطع فوق تخصص کاهش پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: برای اخذ مدرک فوق تخصص به صورت پیوسته دانشجویان پس از گذراندن ۴ سال در آزمون‌هایی شرکت می‌کنند و در صورت کسب قبولی می‌توانند تا مقطع فوق تخصص به صورت مستقیم ادامه تحصیل دهند و اگر در آزمون‌های مربوطه نمرات لازم را کسب نکنند و یا مهارت‌های آن‌ها برای مقطع فوق تخصص احراز نشود در همان رشته مادر می‌توانند تخصص خود را بگیرند.

ایدنی بیان کرد: به دلیل طولانی بودن دوران تحصیل در مقطع فوق تخصص غیر پیوسته بسیاری از افراد تمایلی به ادامه تحصیل در رشته‌هایی مانند جراحی قلب را ندارند.

قائم‌مقام دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت بیان کرد: یکی از مشکلات عمده دانشگاه‌ها در رشته‌هایی مانند فوق تخصص جراحی قلب این است که فارغ التحصیلان در سن بالا وارد بازار کار شده به همین دلیل خیلی از دانشجویان انگیزه‌ای برای ادامه تحصیل تا مقطع فوق تخصص را ندارند.

وی اظهار کرد: پذیرش دانشجویان در رشته‌هایی مانند جراحی قلب به صورت پیوسته تا مقطع فوق تخصص با هدف پاسخ به نیاز‌های کشور است، زیرا در سال گذشته از میان ۳۷۰ صندلی در مقطع فوق تخصص ۱۱۰ صندلی خالی مانده است.yjc


نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: