کد خبر: ۲۳۵۵۴۶
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۰ - ۰۵ تير ۱۳۹۸ - 2019June 26
در صورتی که هنگام تولد در نوزاد علائم بیماری وجود نداشته باشد و فرد در زمان بزرگسالی به تومور مغزی مبتلا شود، نمی‌توان دلیل بیماری را استعمال دخانیات دانست زیرا ممکن است عوامل دیگری بر تشکیل تومور دخیل باشند
شفاآنلاین>سلامت>متخصص جنین شناسی گفت: نمی‌توان گفت تومورهای موجود در جنین به طور حتم مغزی است، امکان دارد تومور نخاعی ایجاد شده باشد.

به گزارش شفاآنلاین،مجتبی رضا زاده متخصص جنین شناسی، درباره ایجاد تومور مغزی در جنین اظهار کرد: مادرانی که در سنین پایین دخانیات استعمال می‌کنند و با اعتیاد به دخانیات باردار<Pregnant>می‌شوند و در این دوران همچنان به مصرف خود ادامه می‌دهند؛ جنین را بیش از سایر مادران در معرض بروز تومور مغزی قرار خواهند داد.

وی افزود: البته نمی‌توان گفت تومورهای موجود در جنین به طور حتم مغزی است، امکان دارد تومور نخاعی  ایجاد شده باشد؛ در صورتی که هنگام تولد در  نوزاد علائم بیماری وجود نداشته باشد و فرد در زمان بزرگسالی به تومور مغزی مبتلا شود، نمی‌توان دلیل بیماری را استعمال دخانیات دانست زیرا ممکن است عوامل دیگری بر تشکیل تومور دخیل باشند.

متخصص جنین شناسی درباره نشانه‌ها و علائم تومور مغزی گفت: از شکل ظاهری نوزاد می‌توان متوجه بیماری تومور مغزی شد، اما علائم و نشانه‌های تومور‌ها باهم متفاوت هستند و به شکل‌ها و گونه‌های متفاوتی ظاهر می‌شوند و به نوع و شدت ضایعه بستگی دارد، در صورتیکه  مادر  استعمال دخانیات را به مدت طولانی ترک کرده باشد حتما ریسک ابتلا به تومور مغزی در جنین کاهش می‌یابد.

وی درباره روش‌های درمانی تومور مغزی گفت: در صورتیکه مادر متوجه تفاوت‌های ظاهری همراه با تب و اسهال در نوزاد شود برای تشخیص زودهنگام بیماری فورا باید به پزشک مربوطه مراجعه کند، ممکن است جراح تنها با برداشتن ضایعه موجب بهبودی بیمار شود، اما در مواقع حساس که بیماری بسیار حاد باشد جراح مجبور به تجویز شیمی درمانی می‌شود.

رضا زاده یادآوری کرد: هنوز برای تومور‌ها درمان قطعی پیدا نشده است؛ اما مادر می‌تواند قبل و هنگام بارداری تحت مراقبت پزشک مربوطه باشد تا مانع ایجاد بیماری‌های خاص در نوزاد شود.yjc
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: