کد خبر: ۲۳۴۸۱۷
تاریخ انتشار: ۱۲:۴۵ - ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - 2019June 17
داروهای ممنوعه که به نوعی مخدر محسوب شده و حاوی کدئین و مورفین است اجازه ورود به عربستان ندارد لذا زائران باید نهایت دقت را داشته باشند و از همراه داشتن این داروها پرهیز کنند
شفا آنلاین>اجتماعی>محموله ۶۰ تنی داروی مورد نیاز حج شامل ۴۰۰ قلم دارو برای ارائه خدمات درمانی لازم به زائران حج تمتع ۹۸ امروز بارگیری شد.

به گزارش شفا آنلاین:دکتر محمد تقی حلی ساز رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر امروز در مراسم بارگیری داروها در سازمان امداد و نجات هلال احمر <Red Crescent Relief Organization>با تقدیر از تلاش همه کسانی که در تامین و بسته بندی و ارسال این داروها تلاش کرده اند گفت: این محموله ۶۰ تنی در قالب ۱۲۰ پالت بسته بندی، بارگیری شده و برای ارسال به عربستان آماده است.

 
وی با بیان اینکه کشور سعودی از ۲۹ خرداد (۱۵ شوال) اجازه ارسال داروها را داده است عنوان کرد: بر این اساس ۴۰۰ قلم دارو و همچنین تعدادی تجهیزات پزشکی لازم با توجه به نیاز زائران در سال های قبل و بیماری های مبتلابه آنها تامین شده و برای مراکز درمانی هلال احمر در عربستان ارسال خواهد شد.


حلی ساز با بیان اینکه زائران بیمار برای بردن داروهای تخصصی خود با توجه به شرایط ذکر شده از جمله همراه داشتن نسخه منعی ندارند عنوان کرد: داروهای ممنوعه که به نوعی مخدر محسوب شده و حاوی کدئین و مورفین است اجازه ورود به عربستان ندارد لذا زائران باید نهایت دقت را داشته باشند و از همراه داشتن این داروها پرهیز کنند.

 وی با اشاره به اینکه تمام داروهای مورد نیاز زائران برای تجهیز مراکز درمانی هلال احمر در عربستان تامین و ارسال شده است، گفت: چنانچه نیاز به تامین برخی داروهای خاص باشد هماهنگی لازم انجام شده تا در عربستان این داروها تامین شود.

 
رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر افزود: مکاتبات لازم با دولت سعودی انجام و لیست داروها اعلام شده است که پس از ارسال (پس از ۱۵ شوال) در فرودگاه جده ترخیص خواهد شد.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: