کد خبر: ۲۳۴۵۶۷
تاریخ انتشار: ۱۴:۴۰ - ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ - 2019June 14
برخی از والدین تصور می‌کنند کار‌هایی که خود در طول دوران زندگی موفق به انجام آن نشده‌اند را فرزندشان بایدانجام دهدکه ما به هیچ عنوان این رفتار و برخورد را توصیه نمی‌کنیم
شفاآنلاین>اجتماعی>یک مشاور تحصیلی گفت: اینکه کنکوری را از کاری منع کنیم و به او اجبار کنیم که ما برای او تصمیم بگیریم کاری اشتباه و به دور از شان انسانیت است.

به گزارش شفاآنلاین، کنکور<Entrance Exam> یکی از مهم‌ترین آزمون‌های زندگی هر فرد و جزو خاطرات فراموش نشدنی عمر تحصیلی او به حساب می‌آید.

در واقع کنکور را می‌توان ثمره ۱۲ سال تحصیل در کلاس درس دانست که بخشی از زندگی و آینده فرد را رقم می‌زند و در این بین نکته مهم و قابل توجه، چگونگی استفاده از این فرصت و تبدیل آن به نقطه عطفی برای رسیدن به موفقیت است.

روش درست مطالعه برای کنکور، برنامه‌ریزی مناسب، خواب کافی، تغذیه مناسب و مغذی، همراهی خانواده، ورزش، داشتن هدف، دوری از استرس و اضطراب، توکل و ایمان به خدا، همت بالا، استفاده از کتاب درسی و منابع کمک آموزشی مناسب و معتبر و مشاوره با اساتید و مشاوران مجرب از نکاتی است که داوطلبان باید در طول دوران مطالعه برای کنکور مدنظر قرار داد و آن را رعایت کرد.

برای اینکه بدانید کنکور غولی نیست که شما در ذهن ساخته‌اید و می‌توان با آرامش کامل و برنامه‌ریزی مناسب شبیه یک آزمون معمولی با آن رفتار کرد؛ قصد داریم از این پس با بسته ویژه کنکوری‌ها شما را با نکات مهم و مطالب کلیدی کنکور آشنا کنیم تا ضمن رسیدن به آرامش و دوری از استرس، روش های موفقیت را کسب کنید و نتیجه‌ای مطلوب و قابل قبول در کنکور به دست آورید.

نباید از فرزندمان به اجبار مهندس یا دکتر بسازیم

پویا علاالدینی ‌شور‌مستی روانشناس و مشاور تحصیلی ، اظهار کرد: برخی از والدین تصور می‌کنند کار‌هایی که خود در طول دوران زندگی موفق به انجام آن نشده‌اند را فرزندشان بایدانجام دهدکه ما به هیچ عنوان این رفتار و برخورد را توصیه نمی‌کنیم، در مواقعی هم به این دلیل که والدین نتوانستند درس بخوانند یا در رشته مورد نظر قبول شوند، به فرزند خود اسرار میکنند که در این رشته مورد نظر آنها قبول شود.

علاالدینی شور‌مستی افزود: داوطلب کنکوری خود باید راجع به آینده تصمیم بگیرد و وظیفه ما به عنوان والدین آگاهی دادن به اوست، اینکه کنکوری را از کاری منع کنیم و به او اجبار کنیم که ما برای او تصمیم بگیریم کاری اشتباه و به دور از شان انسانیت است.

وی گفت: پرورش یک انسان بسیار مهمتر از پرورش یک آدم موفق است؛ کار پسندیده‌ای نیست که از فرزندمان به اجبار مهندس یا دکتر بسازیم در قدم اول باید آن‌ها را با انسانیت و انسان بودن آشنا کنیم، باید به فرزندان خود اجازه دهیم زندگی کنند و حق انتخاب داشته باشند.

از خرید انبوه کتاب‌های تست پرهیز کنید

این روانشناس و مشاور تحصیلی ادامه داد: کنکوری‌ها باید در انتخاب کتاب‌های تست نظم داشته باشند، بسیاری از کنکوری‌ها ابتدای سال شروع به خرید کتاب‌های تست می‌کنند که ممکن است کارایی برای آن‌ها نداشته باشد، توصیه می‌شود حتما در این باره با یک مشاور مشورت شود، حدود ۶۰ الی ۷۰ درصد از کتاب‌های موجود در بازار‌ها هم‌پوشانی دارند و تنها ۳۰ الی ۴۰ درصد آن‌ها تالیفی است.

علاالدینی شور‌مستی افزود: کنکوری‌ها تصور می‌کنند تمام مباحث را باید کاملا بلد باشند، اما این اتفاق نادری است و این ایده‌آل گرایی را باید از خود دور کنیم،کافی است بدانیم آن چیزی که خوانده‌ایم را باید به خوبی بلد باشیم و حجم مطالعه اهمیت ندارد.

وی یادآوری کرد: ثانیه‌ها در کنکور بسیار اهمیت دارد پس اگر مباحث را با کیفیت خوانده باشیم، تاثیر زیادی در نتیجه نهایی خواهد داشت، نباید فقط به  مطالعه حجم بالایی از کتاب اهمین دهیم، باید عملکرد‌مان را تقویت کنیم زیرا  این کار باعث می‌شود استرس کاهش یابد.yjc
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: