کد خبر: ۲۲۹۱۸۷
تاریخ انتشار: ۰۶:۳۰ - ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - 2019April 15
باید وجود محصولات تراریخته را به عنوان یک واقعیت در جامعه امروز بپذیریم اما با رعایت تدابیر لازم آنها را به کار بگیریم.
شفا آنلاین>سلامت>عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: باید وجود محصولات تراریخته را به عنوان یک واقعیت در جامعه امروز بپذیریم اما با رعایت تدابیر لازم آنها را به کار بگیریم. به عبارت دیگر، بعضا ناگزیر به استفاده از این محصولات هستیم و باید در کشور فن و تکنولوژی تولید آن را هم داشته باشیم.

به گزارش شفا آنلاین:سیدمرتضی خاتمی با بیان این مطلب اظهارکرد: کسی منکر این موضوع نیست که ممکن است ما از این ناحیه آسیب ببینیم اما اینکه بخواهیم به طور مطلق استفاده از مواد تراریخته را رد کنیم نیز کار درستی نیست. در وهله اول ما باید بتوانیم تکنولوژی <Technology>آن را به دست بیاوریم که در این صورت می‌توان کنترل‌های لازم را نیز انجام داد.

وی تصریح کرد: به عبارتی باید نظارت بر واردات و تولید چنین محصولاتی را افزایش دهیم و تا بتوانیم جلوی اقدامات غیرقانونی در این باره را بگیریم اما اینکه عده‌ای مردم را در استفاده از این محصولات به وحشت بیندازند و بگویند اصلا نباید از این محصولات استفاده کرد درست نیست، تا به امروز در علوم ایمنی زیستی چنین بحثی وجود ندارد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: البته اگر بگوییم استفاده از این محصولات هیچ مشکلی ندارد هم قابل قبول نیست. باید علاوه بر کنترل مبادی ورودی این محصولات، به مردم در استفاده از این محصولات حق انتخاب بدهیم. در واقع وارد کننده‌ها، وزارتخانه‌های مرتبط با این موضوع هستند و تولید کننده‌های این محصولات باید این حق انتخاب را برای مردم قائل باشند. در بسیاری از جوامع بر روی این محصولات برچسب زده و از سایر محصولات متمایز می‌شوند و مصرف کننده به راحتی در فروشگاه حق انتخاب دارد.طبنا

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: