کد خبر: ۲۲۶۲۴۰
تاریخ انتشار: ۰۲:۱۵ - ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - 2019March 13
باید مطالبات زنان را از راه قانونی و درست خود پیگیری کنیم و اینکه با این ادبیات در جایی مثل مترو برویم و بخواهیم حقمان را با این ادبیات، طلب کنیم پسندیده نیست
َشفا آنلاین>اجتماعی>عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در رابطه با پخش یک کلیپ در فضای مجازی مبنی بر حضور بانوان بی‌حجاب در متروی تهران و ترویج فرهنگ بی‌حجابی گفت: باید مطالبات زنان را از راه قانونی و درست خود پیگیری کنیم و اینکه با این ادبیات در جایی مثل مترو برویم و بخواهیم حقمان را با این ادبیات، طلب کنیم پسندیده نیست.

زهرا ساعی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی،  اظهار کرد: روز زن برای ما روز ولادت حضرت زهرا(س) است و به آن افتخار می‌کنیم که روز تولد بهترین خلفت و اسلام، روز مادر و زن نامگذاری شده است و هیچ وقت نخواهیم گذاشت این موضوع کم‌رنگ شود.


عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما هیچ مشکلی با نامگذاری‌های بین‌المللی نداریم، گفت: زمانی که ما چنین روزی را داریم، ضرورتی نمی‌بینیم که یک روز دیگر را بخواهیم به عنوان روز زن انتخاب کنیم. به قدری این روز ارزشمند و برای ما قابل افتخار است که نیازی نیست بخواهیم در این حوزه، نگاه بین‌المللی داشته باشیم.

ساعی با اشاره به پخش همچین کلیپی در فضای مجازی تصریح کرد: متاسفانه این هنجارشکنی‌ها وجود دارد، اما نباید آن را خیلی پررنگ کنیم. دین اسلام برای زنان حقوق بسیار خوبی گذاشته است که امنیت، آزادی و دیگر حقوقشان تامین می‌شود و اگر به همان دستورها و الگوها پیش برویم، خیلی از مشکلات جامعه زنان حل می‌شود. البته من منکر عدم مشکلات جامعه زنان در کشور نیستم اما این مشکلات در کل جهان وجود دارد و در لایحه تامین امنیت زنان یا منع خشونت زنان به دنبال آن هستیم که امنیت را بیشتر کنیم.

وی گفت: باید مطالبات زنان را از راه قانونی و درست خود پیگیری کنیم و اینکه با این ادبیات در جایی مثل مترو برویم و بخواهیم حقمان را با این ادبیات، طلب کنیم پسندیده نیست. برای پیگیری مجلس، کانال‌ها و سازوکارهای مناسبی وجود دارد که می‌توانیم مسائل خود را دنبال کنیم. با ساختار شکنی و هنجارشکنی کار جلو نمی‌رود و پسندیده و مورد قبول نیست.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس خاطر نشان کرد: ما در مجلس حافظ حقوق زنان هستیم و از آنها دفاع می‌کنیم. در دین اسلامی و موازین تعلیمی ما به قدری به خانم‌ها حقوق خوبی داده شده است که اگر همه آنها به‌درستی و به دور از تنگ نظری و سلیقه‌ای انجام شود، بسیاری از خانم‌ها رشد می‌کنند و مشکلاتشان حل می‌شود. در حال حاضر خانم‌ها در امنیت و آسایش پله‌های ترقی را طی می‌کنند و فعال اجتماعی‌اند و در خانواده نیز موفق هستند که هیچ کدام منافاتی با هم ندارد.طبنا

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: