کد خبر: ۲۱۵۴۹۶
تاریخ انتشار: ۰۸:۳۰ - ۰۸ آذر ۱۳۹۷ - 2018November 29
تا به حال عبارت داروهای تک‌نسخه‌ای به گوش‌تان خورده است؟ داروهای تک‌نسخه‌ای، داروهایی هستند که جزو فارماکوپه ایران نیست، ولي بنا به تشخيص پزشک نياز به مصرف آن براي بيمار ضروري است
شفاآنلاین>سلامت> تامین مواد اولیه دارویی، مکمل‌های غذایی و تجهیزات پزشکی در راستای ارتقای سلامت جامعه در این سازمان صورت می‌گیرد

به گزارش شفاآنلاین،  تا به حال عبارت داروهای تک‌نسخه‌ای به گوش‌تان خورده است؟ داروهای تک‌نسخه‌ای، داروهایی هستند که جزو فارماکوپه ایران نیست، ولي بنا به تشخيص پزشک نياز به مصرف آن براي بيمار ضروري است.

به دستور وزارت بهداشت و درمان بيماران مي‌‌توانند طبق ضوابطي درخواست داروي تک‌نسخه‌اي کنند. بيمار براي سفارش داروي تك‌نسخه‌اي بايد به شركت‌هاي واردكننده داروهاي تك‌نسخه‌اي مراجعه كرده و بعد از تكميل فرم سفارش دارو، ارسال نسخه پزشك و تكميل فرم‌هاي تعهدنامه ورود داروهاي تك‌نسخه‌اي و پس از مذاكره درباره نوع دارو و درخواست قيمت، داروي(Medication) مورد نظر را سفارش دهد؛ فرآیندی شبیه به هفت‌خوان رستم. داروهای تک‌نسخه‌ای و داروهای خاص را به راحتی نمی‌توان از داروخانه‌ها تهیه کرد. جمعیت هلال‌احمر و سازمان‌های زیرمجموعه این نهاد غیردولتی یکی از بزرگترین دروازه‌های تامین این داروها هستند.

نام جمعیت هلال‌احمر برای بسیاری از مردم تداعی‌کننده خدمات عام‌المنفعه و بشردوستانه است، برخی این نهاد ملی و بین‌المللی را سازمانی پیشرو و پاسخگو در ارایه خدمات اولیه امدادونجات در حوادث و سوانح می‌دانند، مثل پاسخگویی بعد از سیل و زلزله. اما جالب است بدانید یکی از اصلی‌ترین وظایف جمعیت هلال‌احمر تامین داروهای خاص در داروخانه‌های ویژه و تک‌نسخه‌ای است.  سازمان تدارکات پزشکی هلال‌احمر مرکزی بزرگ با قدمت بیش از ٦٠ سال تامین داروهای مورد نیاز کشور، تامین مواد اولیه دارویی، مکمل‌های غذایی و رژیمی و تجهیـزات پزشکی و هر فعالیتی را که در راستای ارتقای سلامت جامعه باشد، در دستور کار خود قرار داده است. سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال‌احمر با در نظرگرفتن وظایف و ماموریت‌هایش در حوزه‌های گوناگون عرصه بهداشت و درمان یکی از موثرترین سازمان‌های جمعیت هلال‌احمر محسوب می‌شود.

نخستین داروخانه مکانیزه در کشور
واردات انواع دارو براساس طیف وسیعی از کاربردهای درمانی و دسته‌بندی‌های صورت‌گرفته از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شامل داروهای اورژانسی مانند موارد مصرفی در بیماری‌های(Diseases) قلبی-عروقی، انواع مسمومیت‌ها، داروها و غذاهای رژیمی مورد مصرف در بیماری‌های نادر و ژنتیکی مانند نقص متابولیک و داروهای اورفان  و داروهایی که به نوعی تحت نظام یارانه‌ای دولت (وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی) قرار دارند، می‌شود. داروهای خاص مورد مصرف در برخی بیماری‌ها همچون ایدز، سل مقاوم و مالاریا براساس نظر وزارت بهداشت تهیه و به صورت رایگان توزیع می‌شوند، همچنین برخی واکسن‌ها مثل واکسن مننژیت نیز توسط این سازمان تامین می‌شود.

داروخانه‌های مرکزی هلال‌احمر، تک‌نسخه‌ای و داروخانه مستقر در تهرانپارس روزانه پذیرای صدها نفر از شهروندان هستند و کارکنان مجموعه تلاش دارند مناسب‌ترین خدمات را جهت رفاه حال مردم ارایه کنند.

داروخانه مرکزی هلال‌احمر به‌عنوان نخستین داروخانه مکانیزه در کشور با همکاری کارکنان و داروسازان مجرب در بخش توزیع و فروش داروهای عادی و تخصصی و داروهای پرونده‌ای از قبیل (داروهای بیماران پیوندی، دیالیز، سرطانی و بیماران M.S)  و داروهای تک‌نسخه‌ای که اکثراًتحت پوشش بیمه‌های جاری کشور هستند، خدمت‌رسانی می‌کند.

زیرمجموعه‌های سازمان تدارکات پزشکی
شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران
شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران به‌عنوان بزرگترین تولید‌کننده تجهیزات پزشکی یک‌بار مصرف در‌ سال ١٣٧١ تأسیس شد و فعـالیت خـود را با تولیـد انواع سرنگ آغاز کرد.

 شرکت داروسازی سها
شرکت داروسازی سـها یکی از زیرمجموعه‌های سازمان تدارکات پزشکی با هدف تولید داروهای حیاتی و مهم ایجاد و راه‌اندازی شد. این شرکت مشتمل بر دو سایت چهار باغ و شهـید فقیـهی (وردآورد) است.

شرکت پخش سها هلال
این شرکت در راستای تهیـه و تأمین دارو و تجهیـزات پزشـکی مـورد نیـاز کشـور در سـریع‌ترین زمـان ممـکن و مطابق با استـانداردهای جهـانی و مقـررات سـازمان غـذا و داروی وزارت بهـداشت فعالیت می‌کند.

شرکت بازرگانی سها کیش
این شرکت در راستای کاهش دغدغه‌های دارویی مردم و مسئولان گام‌های بلندی برداشته است و نیازهای دارویی و تجهیزات پزشکی کشور را برطرف می‌کند. شهروند
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: