کد خبر: ۲۱۳۵۹۲
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۰ - ۱۶ آبان ۱۳۹۷ - 2018November 07
مقام‌های سعودی مدعی هستند که وی مدیریت حساب توئیتری «کشکول» را برعهده داشته که گزارش‌های مربوط به نقض قوانین حقوق بشری ریاض را منتشر می‌کرده است
شفاآنلاین>اجتماعی>حوادث>عربستان هنوز از اتهام قتل «جمال خاشقچی» روزنامه نگار و منتقد هیات حاکمه سعودی تبرئه نشده است که منابع مخالف این کشور بامداد چهارشنبه از کشته شدن یک روزنامه نگار دیگر در زیر شکنجه مقام‌های امنیتی سعودی خبر دادند.

به گزارش شفاآنلاین، صفحه توئیتری زندانیان عقیدتی عربستان موسوم به «معتقلی الرای» که اخبار بازداشت شدگان و نقض حقوق بشر در عربستان را پیگیری می‌کند، اعلام کرد که «ترکی بن عبدالعزیز الجاسر» روزنامه نگار<journalist> و نویسنده سعودی زیر شکنجه جان باخته است.

این صفحه تاکید کرد: مقام‌های سعودی مدعی هستند که وی مدیریت حساب توئیتری «کشکول» را برعهده داشته که گزارش‌های مربوط به نقض قوانین حقوق بشری ریاض را منتشر می‌کرده است.

منابع مخالف اعلام کردند که مقام‌های سعودی توانستند از طریق ابزار جاسوسی که در دفتر توئیتر در دبی کار گذاشته بودند، وی را شناسایی کنند و سرانجام وی در ماه می‌گذشته (اردیبهشت ۹۷) دستگیر شد.

قتل این روزنامه نگار در حالی صورت گرفت که هنوز واکنش‌های جامعه جهانی به قتل فجیع جمال خاشقجی، روزنامه نگار و نویسنده مشهور تبعه عربستان سعودی در کنسولگری ریاض در ترکیه ادامه دارد.

خاشقچی سه شنبه دوم اکتبر (۱۰ مهر) برای انجام کار‌های شخصی خود، وارد کنسولگری عربستان در استانبول شد. ورودی که در نهایت به مرگ دردناک او منجر شد.

سعودی‌ها پس از ۱۸ روز سکوت و تکذیب، بالاخره تحت فشار‌های جامعه جهانی ۲۸ مهرماه تایید کردند که خاشقچی در کنسولگری این کشور به قتل رسیده است.

قتل خاشقچی در کنسولگری عربستان در استانبول، خشم جهانی را برانگیخته و از دیدگاه جهانیان بن سلمان متهم شماره اول این جنایت است.ایرنا

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: