کد خبر: ۱۹۲۱۰۶
تاریخ انتشار: ۰۸:۴۰ - ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - 2018April 16
پرداخت هزینه سمعک هر 10 سال یک بار فقط برای یک گوش قابل پرداخت است اما برای نوزادان وکودکان تا پایان سن 6 سالگی در صورت نیاز برای هر دو گوش، سمعک قابل محاسبه و پرداخت خواهد بود
شفاآنلاین>سلامت> مسئول گروه تجهیزات پزشکی دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران گفت: بیمه شدگان تحت پوشش بیمه سلامت ایران برای دریافت هزینه لوازم و تجهیزات پزشکی از این سازمان باید مدارک کافی داشته باشند.

به گزارش شفاآنلاین، امیر ندرلو درخصوص دریافت هزینه کرد بیمه شدگان از این سازمان، افزود: مدارکی که برای دریافت هزینه لوازم و تجهیزات پزشکی ازسازمان بیمه سلامت لازم و ضروری است، شامل، اصل و تصویر از کارت ملی و صفحه عکس دار دفترچه بیمه درمانی معتبر بیمه شده اصلی و بیمار، گواهی پزشک معالج، تصویر شرح عمل با ذکر نوع عمل جراحی، صورتحساب بیمارستانی، نسخ لوازم و تجهیزات(Equipment) پزشکی، گزارش رادیولوژی پس از عمل جراحی برای تائید پروتز مصرفی بکار رفته برای بیمار، خلاصه پرونده ، فاکتور خرید لوازم و تجهیزات پزشکی (تاریخ فاکتور حداکثر تا 7 روز کاری پس از عمل قابل پذیرش است)، گزارش آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی و اصل ریز لوازم و تجهیزات بخش همراه و مشخصات کامل بیماراست.

ندرلو در خصوص پرداخت هزینه سمعک به بیمه‌شدگان نیز افزود: پرداخت هزینه سمعک هر 10 سال یک بار فقط برای یک گوش قابل پرداخت است اما برای نوزادان وکودکان تا پایان سن 6 سالگی در صورت نیاز برای هر دو گوش، سمعک قابل محاسبه و پرداخت خواهد بود. هزینه سمعک برای افراد با افت شنوایی به میزان 40 دسی بل و بیشتر از آن قابل محاسبه وپرداخت است.

وی با بیان اینکه حداقل سابقه پرداخت حق بیمه پنج سال سابقه درسازمان بیمه سلامت ایران است اظهار کرد: هزینه تعمیر و باطری سمعک غیر قابل پرداخت است. تشخیص سمعک باید با تجویز متخصص گوش و حلق و بینی انجام شود.

مسئول گروه تجهیزات پزشکی دفترخدمات تخصصي سازمان (Organization)بیمه سلامت ایران، همچنین درخصوص دریافت محصولات بیماران استومی گفت: هزینه لوازم مصرفی بیماران استومی با ثبت درسامانه تایید خدمات و تشکیل پرونده و براساس فاکتور خرید تا سقف اعلام شده در پورتال تجهیزات پزشکی وفرانشیز 30 درصد محاسبه و پرداخت می شود.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: