کد خبر: ۱۶۹۸۰۲
تاریخ انتشار: ۰۶:۴۵ - ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - 2017October 12
در زنان در مقایسه با مردان لوله مجاری ادراری کوتاه‌تر است و همین مسئله باعث می‌شود که باکتری‌ها از مقعد و واژن به مثانه منتقل شوند و زنان در برابر ابتلا به عفونت مجاری ادراری آسیب پذیرتر باشند.
       

شفا آنلاین:مطالعه جدید نشان می‌دهد نوشیدن ۱.۵ لیتر آب اضافی می‌تواند احتمال عود مجدد عفونت مجاری ادراری را در زنان کاهش دهد.

ببه گزارش شفا آنلاین:به گفته محققان ۴۰ تا ۶۰ درصد زنان در طول عمرشان مبتلا به عفونت مجاری ادراری <Urinary tract infection>خواهند شد و در یک نفر از چهار نفر این زنان به دلیل عدم رعایت موارد احتیاطی مجدداً عفونت عود می‌کند.
توماس هوتون، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه میامی، در این باره می‌گوید: «نوشیدن آب، راهی مطمئن و آسان برای پیشگیری از عفونت آزاردهنده مجاری ادراری است.» مطالعات آشکار ساخته است که در زنان در مقایسه با مردان لوله مجاری ادراری کوتاه‌تر است و همین مسئله باعث می‌شود که باکتری‌ها از مقعد و واژن به مثانه منتقل شوند و زنان در برابر ابتلا به عفونت مجاری ادراری آسیب پذیرتر باشند.
از اینرو محققان تاکید می‌کنند نوشیدن مایعات بیشتر باعث افزایش میزان تخلیه باکتری از مثانه و کاهش میزان باکتری‌های وارد شده از واژن به مثانه می‌شود. هوتون در ادامه می‌افزاید: «نوشیدن آب بیشتر فرصت چسبیدن باکتری‌ها را به سلول‌های پوشش مجاری اداری، که علت اصلی بروز عفونت است، کاهش می‌دهد.»
در این مطالعه، محققان بالغ بر ۱۴۰ زن سالم را قبل از سن یائسگی ارزیابی کردند. زنانی که میزان مصرف آب را افزایش می‌دهند ۱.۶ برابر در معرض ابتلا به عفونت‌های مجاری ادراری قرار دارند، درحالیکه زنانی که کم آب می‌نوشند، ۳.۱ برابر بیشتر در معرض ابتلا به این نوع عفونت قرار دارند. هوتون در پایان تاکید می‌کند: «اگر زنان به طور مکرر دچار عفونت مجاری ادرار می‌شوند و به دنبال شیوه‌ای برای کاهش این مشکل خود هستند، باید میزان مصرف آب اشامیدنی اش را افزایش دهند.»سپید
WebMD

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: