کد خبر: ۱۰۸۵۳۹
تاریخ انتشار: ۱۷:۵۰ - ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ - 2016May 16
شفا آنلاین>طب سنتی>یک کارشناس طب سنتی راه‌های برطرف کردن یبوست را تشریح کرد.

به گزارش شفا آنلاین، سید جواد علوی درباره برطرف کردن یبوست اظهار داشت: در حالت ناشتا، یک قاشق غذاخوری خاکشیر را با آب جوش و نبات مصرف کنند یا یک قاشق غذاخوری خاکشیر را با یک لیوان آب آرام بجوشانند (پس از چند بار جوش‌زدن شعله را خاموش کنند) سپس با یک تکه نبات شیرین کرده و بخورند.

به‌گفته وی مصرف 7 تا 14 عدد مویز بدون هسته یا کشمش آفتابی, مصرف سیب بدون پوست یا آب انار شیرین با فاصله حداقل یک ساعت بعد از غذا همچنین استفاده از روغن بادام شیرین یا روغن زیتون در سوپ و آش ساده به رفع یبوست کمک می‌کند.

این کارشناس طب سنتی افزود: انجیر خیسانده در گلاب یا آب و عسل و مصرف آن حداقل نیم ساعت پیش از غذا, خوردن مربای به یا بالنگ هنگام صبحانه, مصرف نعنا و ریحان همراه با غذا نیز به رفع یبوست کمک می‌کند.

علوی افزود: خواب مناسب, ورزش مناسب (به‌اندازه‌ای که کمی بدن عرق کند و صورت سرخ شود و بیشتر از آن به بدن زیان می‌رساند) به رفع یبوست کمک می‌کند.

پرهیزاتی برای برطرف‌کردن یبوست

این کارشناس طب سنتی بیان داشت: برای رفع یبوست بهتر است از مصرف زیاد گوشت گاو و گوساله, نان‌های بدون سبوس و حجیم, غذاهای خمیری‌شکل و دیرهضم مانند پاستا، ماکارانی، نودلیت، ژله و ... خودداری کنیم، چرا که این غذاها و مواد غذایی عامل یبوست است.

وی خاطرنشان کرد: مصرف نکردن بستنی و شیر برای معده‌های سرد و مصرف نکردن ترشیجات و میوه‌های گس و کال مانند گوجه سبز در بهبود یبوست و عوارض ناشی از آن مؤثر است، ضمن آنکه بهتر است به‌همراه غذا آب ننوشیم.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: