کد خبر: ۳۳۲۸۵۴
تاریخ انتشار: ۱۹:۱۵ - ۰۶ مهر ۱۴۰۲ - 2023September 28
دانشگاه علامه‌طباطبائی همزمان با آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ اهم قوانین پوشش و شئونات دانشگاهیان را اعلام کرد که به شرح زیر است:

شفا آنلاین>سلامت>اهم قوانین پوشش و شئونات دانشگاه علامه طباطبایی در سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ اعلام شد.

به گزارش شفا آنلاین:دانشگاه علامه‌طباطبائی همزمان با آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ اهم قوانین پوشش و شئونات دانشگاهیان را اعلام کرد که به شرح زیر است:

«به‌منظور حفظ شأن و حریم فرهنگی دانشگاه و نهادینه‌سازی فرهنگ عفاف و حجاب، لازم است نسبت‌به ترویج فرهنگ و اخلاق اسلامی، توجه به حقوق دیگران و رعایت مقررات دانشگاه خردورزانه کوشا باشیم. بدین منظور ضمن تشکر صمیمانه از همکاری شما در جهت حفظ قداست و ارتقای فضای معنوی دانشگاه، خلاصه مفاد آیین‌نامه پوشش و شئونات دانشگاه علامه طباطبایی به شرح ذیل اعلام می‌شود و خواهشمند است تمام دانشگاهیان در کلیه محیط‌های دانشگاه (کلاس‌ها، کتاب‌خانه ها، سالن‌های مطالعه، سالن‌های همایش، سلف های غذاخوری، محوطه دانشگاه، سرویس‌های ایاب و ذهاب و کلیه برنامه‌ها اردوها و بازدیدهای علمی و فرهنگی) نسبت‌به رعایت آن‌ها متعهد باشند.

یک: رعایت موازین شرعی و شئونات دانشگاهی در ارتباط با نامحرم الزام است.

دو: کشف حجاب، استفاده از روسری کوتاه و غیرمتعارف، شال و کلاه بدون روسری یا مقنعه ممنوع است.

سه: آرایش تند و زننده صورت و مو مجاز نیست.

چهار: هر نوع خال‌کوبی و تاتو ممنوع است.

پنج: همراه داشتن، استفاده و تبادل انواع دخانیات، مشروبات الکلی و روان‌گردان ها ممنوع است.

شش: استفاده از زیورآلات غیرمعمول در بینی، زبان، لب، ابرو و غیره ممنوع است.

هفت: پوشیدن لباس‌هایی که باعث خودنمایی و جلب توجه غیرطبیعی دیگران می‌شود ممنوع است از جمله : الف: لباس‌هایی با نمادها، عکس‌ها یا نوشته‌های خشونت‌آمیز، غیراخلاقی، توهین‌آمیز و تبلیغ گروه‌های غیرقانونی.

ب: لباس‌های بدن‌نما یا بیش‌ازحد نازک.

لباس‌هایی که بخش‌هایی از بدن را نپوشاند و یا پوشیدن لباس‌های مجلسی، مانتوی کوتاه، تونیک، لباس‌های تنگ، چسبان، ساپورت، پاره (زاپ دار) و جلوباز.

کفش و چکمه با پاشنه و ساق بلند و نامتعارف.

دانشگاه علامه طباطبایی با افتخار همواره میزبان دانشگاهیان بوده‌است که در رعایت شئون دانشجویی سرآمد هستند بااین‌وجود تذکر این نکته لازم است که مطابق آیین‌نامه انضباطی افرادی که شأن و قداست محیط علمی و فرهنگی دانشگاه را رعایت نکند، مطابق مقررات با آن‌ها رفتار خواهد شد.»

قوانین پوشش در دانشگاه علامه طباطبایی اعلام شد

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: