کد خبر: ۳۲۶۰۶۸
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۰ - ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - 2023May 30
به نظر می‌رسد در روزهای آینده نیز شاهد تعدیل شمار دیگری از نیروی کار کارخانه خواهیم بود.
شفا آنلاین>سلامت> اخیرا یک منبع کارگری در کارخانه «داروگر تهران» از افزایش شمار کارگران اخراجی این واحد تولیدی به ۴۲ کارگر خبر داد و اعلام کرد: کارگران تعدیلی از کارگران قدیمی و باتجربه کارخانه بوده‌اند که با سوابق حداقل ۱۰ و حداکثر ۲۵ سال بعد از یک دوره بحران مالی چندساله در این واحد تولید به امید رفع مشکلات محل کارشان همچنان مشغول کار بودند.

به گزارش شفا آنلاین:وی همچنین اعلام کرد: به نظر می‌رسد در روزهای آینده نیز شاهد تعدیل شمار دیگری از نیروی کار کارخانه خواهیم بود.

در این خصوص گفته می‌شود با شدت گرفتن برخورد سازمان امور مالیاتی با فرار مالیاتی شرکت داروگر، کارفرمای این شرکت اقدام به تعدیل نیرو کرده و از کارگران به عنوان اهرم فشار جهت استنکاف از پرداخت مالیات استفاده کرده است. در این رابطه نایب‌رییس ‌کانون عالی شوراهای‌ اسلامی کار کشور از تشکیل جلسه اضطراری شورای اسلامی کار مقابل کارخانه داروگر برای حل مشکلات کارگران خبر داد و گفت: مدیرعامل به بهانه مسائل مالیاتی تعداد زیادی از کارگران را بیکار و بخش‌هایی از کارخانه را پلمب کرده است.

علی خدایی اظهار کرد: شرکت داروگر به دلیل اختلاف‌هایی که با اداره مالیات پیدا کرده و بسته شدن حساب‌هایش تعطیل شد. کارفرما به این بهانه شروع به اخراج تعداد زیادی از کارگران خود کرده است. هلدینگ داروگر با مجموعه مافوق خود به بخش خصوصی واگذار و طی سال‌های گذشته دچار مشکلاتی شده است. وی با بیان اینکه شرکت داروگر بیش از ۱۲۰۰ کارگر داشت که اکنون به زیر ۱۰۰نفر رسیده است، گفت: از حدود یک سال و نیم گذشته در نهادهای مختلف پیگیر حل مشکلات داروگر بوده‌ایم، کارفرما علاوه بر اینکه حق بیمه کارگران را پرداخت نمی‌کند، حقوق کارگران را هم نمی‌دهد. پرونده مشکلات داروگر در نهادهای مختلف مطرح شده اما علت را نمی‌دانم. چرا هیچ نهادی نتوانست جلوی اینها را بگیرد و مشکلات بین اداره مالیات و شرکت داروگر را بررسی و حل کند. وی گفت: طولانی شدن فرآیند مشکلات باعث شده کارفرما به صورت دسته‌جمعی کارگران خود را اخراج کرده و دستور به پلمب بخش‌های مختلف کارخانه را بدهد.
خدایی با بیان اینکه نامه‌ای به استانداری تهران و فرمانداری تهران و نهادهای امنیتی و وزارت کار ارسال کرده‌ایم، گفت: محتوای نامه مبنی بر این است که هیات‌مدیره کانون شورای اسلامی استان تهران چهارشنبه صبح در مقابل کارخانه داروگر جلسه اضطراری تشکیل می‌دهد تا مشکلات این کارگران را بررسی کنیم. چون کارخانه تعطیل است، در مقابل کارخانه این جلسه تشکیل می‌شود. با مسوولان مختلفی در این زمینه مشکلات را مطرح کرده‌ایم اما حل نشده است. جای تاسف است کارخانه‌ای با این برند به تعطیلی کشیده شود.
محمدرضا فرزعلیان، مسوول محور غرب و شمال‌غرب شوراهای اسلامی کار تهران نیز در این‌باره می‌گوید: متاسفانه باخبر شدیم، طی اقدامی، کارخانه بزرگ داروگر پلمب شده است! این کارخانه که مانند یک سرطان مشکلات عدیده‌ای در وجودش رخنه کرده بود، هم‌اکنون به کما رفته است!
طی صحبتی که با مدیرعامل مجموعه داشتیم، دلیل این امر را مسائل مالیاتی عنوان کرده‌اند، در حالی که چنین مشکلاتی به هیچ عنوان به کارگران مربوط نمی‌شود، اما دود آن مستقیما به چشم کارگران مجموعه که حالا فقط تعداد اندکی از آنها باقی مانده‌اند، می‌رود.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: