کد خبر: ۳۱۵۹۵۵
تاریخ انتشار: ۱۴:۴۵ - ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - 2022November 28
برای بررسی دلایل این اتفاق از آب دانشگاه و بیماران نمونه‌برداریشده و تاکنون میکروب خاصی شناسایی نشده است.
شفاآنلاین>سلامت>سیدعلی محمد میبدی در جمع خبرنگاران در توضیح دلایل مشکلات گوارشی به وجود آمده برای دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان، اظهار داشت: از شب چهارشنبه به همراه 2 نفر از معاونین دانشگاه در مرکز بهداشت دانشگاه به صورت تمام وقت حاضر شدیم و سعی کردیم که همه تمهیدات و پروتکل‌های بهداشتی را در خوابگاه‌های دانشجویی اعمال کرده و تلاش‌مان را انجام دادیم تا دانشجویانی که دچار مسمومیت شده‌اند، سلامتی خودشان را باز یابند.

به گزارش شفاآنلاین:وی با بیان اینکه برای بررسی دلایل این اتفاق با دانشگاه علوم پزشکی و شبکه بهداشت اصفهان همکاری همه جانبه‌ای داشتیم، افزود: از آب و بخش‌های مختلف رستوران‌های موجود در دانشگاه نمونه‌برداری به عمل آمده است، علاوه بر این از برخی از دانشجویان بیمار نیز نمونه‌های لازم تهیه شد.

رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان تصریح کرد: خوشبختانه سلامت آب دانشگاه به تایید رسیده و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان کشت‌های خاصی را به انجام داده که نتایج آن به زودی اعلام می‌شود.

وی یادآور شد: در این مدت وزیر علوم جویای حال دانشجویان بیمار بودند و دستورات لازم برای پیگیری این موضوع را صادر کردند.

رضا فدایی، مسئول بیماری‌های واگیر شبکه بهداشت استان در این رابطه گفت: برای بررسی دلایل این اتفاق از آب دانشگاه و بیماران نمونه‌برداری کردیم و تاکنون میکروب خاصی که بتوان آن را عامل بیماری در برخی از دانشجویان ذکر کرد، هنوز به دست نیامده است.

وی افزود: برای بررسی‌های تکمیلی ویروسی نمونه‌هایی را به وزارت بهداشت فرستاده‌ و منتظر نتایج آن هستیم و علاوه بر این نمونه‌گیری‌ها همچنان ادامه دارد.

مسئول بیماری‌های واگیر شبکه بهداشت استان تصریح کرد: آنچه مسلم است با همکاری دانشگاه صنعتی و بهبود شرایط بهداشتی در بین دانشجویان و رستوران‌های موجود در دانشگاه این مشکل رو به متوقف شدن است.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه علائم اکثر دانشجویان مبتلا خفیف بوده و در برخی موارد به دلیل دقت بیشتر به درمانگاه‌های اطراف دانشگاه اعزام شدند اما خوشبختانه حال همه دانشجوهای بیمار خوب است.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: