کد خبر: ۳۱۵۸۰۰
تاریخ انتشار: ۱۹:۰۰ - ۰۴ آذر ۱۴۰۱ - 2022November 25
 این نخستین درخواست برای تایید واکسن کووید ۱۹ است که در ژاپن ساخته شده است.
شفاآنلاین>سلامت>شرکت داروسازی "شیونوگی" درخواست خود برای تایید واکسن کرونا، اولین واکسن تولید شده در ژاپن را از وزارت بهداشت این کشور ثبت کرده است

 به گزارش شفاآنلاین:شرکت داروسازی ژاپنی "شیونوگی" (Shionogi) روز گذشته (پنجشنبه) اعلام کرد درخواستی را برای تأیید واکسن کووید تولیدی خود که اولین واکسن کرونای ساخت ژاپن محسوب می‌شود به وزارت بهداشت این کشور ارائه کرده است.

 این نخستین درخواست برای تایید واکسن کووید ۱۹ است که در ژاپن ساخته شده است.

این شرکت دارویی اعلام کرد که از وزارت بهداشت، کار و رفاه ژاپن خواسته تا این واکسن را برای استفاده بزرگسالان به عنوان واکسن اولیه و همچنین دز یادآور در برابر ویروس کرونا تایید کند.

واکسن فوق مبتنی بر پروتئین نوترکیب مشابه با واکسن کووید تولید شرکت Novavax است و با واکسن‌های پایه RNA که تولید دو شرکت فایزر و مدرنا هستند، متفاوت است.

واکسن ژاپنی در صورت تایید، ممکن است برای کسانی که قبلا به دلیل آلرژی یا مسائل دیگر نمی‌توانستند واکسن کروناویروس را دریافت کنند، گزینه‌ای کارآمد باشد.

به گفته شرکت دارویی شیونوگی، کارآزمایی بالینی واکسن جدید برای تزریق دز یادآور نشان داد که سطح آنتی بادی های خنثی کننده که به جلوگیری از عفونت ویروسی کمک می کند در افرادی که این واکسن ها را دریافت کرده اند، تقریباً مشابه افرادی است که واکسن فایزر دریافت کرده اند.

همچنین شیونوگی اعلام کرد: در کارآزمایی بالینی این واکسن، سطح آنتی‌بادی خنثی‌کننده از نظر آماری بیش از آنتی‌بادی‌های تلقیح شده با واکسن آسترازنکا بود.

به گزارش ژاپن‌تایمز، سایر رقبای ژاپنی از جمله Daiichi Sankyo و KM Biologics نیز در تلاش برای تولید واکسن کرونا هستند.
ژاپن اولین داروی خوراکی کرونا تولید داخل را تایید کرد

شیونوگی هم‌اکنون در حالی به دنبال مجوز برای تولید و فروش واکسن کووید خود مبتنی بر پروتئین نوترکیب است که تنها دو روز قبل نیز خبر تایید استفاده اضطراری از داروی خوراکی کروناویروس موسوم به "زوکووا" (Xocova) را که تولید همین شرکت داروسازی و در عین حال اولین داروی تولید داخلی ژاپن است، اعلام کرد. این دارو نیز از سوی وزارت بهداشت ژاپن تایید شد.

به گزارش شبکه تلویزیون ملی ژاپن، کاتو کاتسونوبو، وزیر بهداشت ژاپن روز سه‌شنبه گفت: کارشناسان استفاده اضطراری از زوکووا، داروی خوراکی ساخت شرکت داروسازی شیونوگی را تایید کرده‌اند.

هیئت کارشناسی این وزارتخانه با توجه به داده‌های بالینی شواهدی را یافته است که نشان می‌دهد این داروی ساخت داخل برای درمان تب و سایر علائم کووید موثر است.

مقامات بهداشتی ژاپن قصد دارند قرص زوکووا را در سراسر کشور توزیع کنند تا در بیمارستان‌ها داروی کافی برای درمان یک میلیون بیمار موجود باشد.
برچسب ها: کووید ، کرونا ، داروسازی
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: