کد خبر: ۳۰۶۷۹۶
تاریخ انتشار: ۲۰:۰۰ - ۰۱ تير ۱۴۰۱ - 2022June 22
خلاف سایر سرطان‌ها، هیچ آزمایش غربالگری توصیه شده برای سرطان کلیه وجود ندارد. از این رو، افزایش آگاهی در مورد سرطان کلیه علائم آن، مراقبت‌های پیشگیرانه و مهم‌ترین گزینه‌های درمانی مهم می‌شود.
شفاآنلاین>سلامت>براساس بررسی‌های صورت گرفته نزدیک به ۶۰ درصد از بیماران مبتلا به سرطان کلیه به طور مداوم دچار خون در ادرار هستند.

به گزارش شفاآنلاین:خلاف سایر سرطان‌ها، هیچ آزمایش غربالگری توصیه شده برای سرطان کلیه وجود ندارد. از این رو، افزایش آگاهی در مورد سرطان کلیه علائم آن، مراقبت‌های پیشگیرانه و مهم‌ترین گزینه‌های درمانی مهم می‌شود.

براساس بررسی‌های صورت گرفته، نزدیک به ۶۰ درصد از بیماران مبتلا به سرطان کلیه به طور مداوم دچار خون در ادرار هستند؛ در نتیجه، افراد مبتلا به این بیماری باید مورد ارزیابی قرار گیرند و برای غربالگری توصیه می‌شود. به طور کلی، وجود خون در ادرار و احساس توده در شکم، دو علامت شایع سرطان سلول کلیوی به‌شمار می‌آیند.

برخلاف سرطان‌های دیگر مانند سرطان پروستات، دهانه رحم یا سرطان سینه، هیچ آزمایش غربالگری توصیه شده برای سرطان کلیه وجود ندارد. بنابراین، اغلب به راحتی مورد توجه قرار نمی‌گیرد، از این رو، افزایش آگاهی در مورد سرطان کلیه - علائم آن، مراقبت‌های پیشگیرانه و مهم‌ترین گزینه‌های درمانی مهم می‌شود.

آزمایش ادرار و خون که به طور معمول به عنوان بخشی از یک معاینه سلامت انجام می‌شود، ممکن است کمک کند. در تشخیص سرطان کلیه تست‌های دیگری مانند توموگرافی کامپیوتری (CT) و تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI) یا سونوگرافی وجود دارد که می‌توانند سرطان‌های اولیه کلیه را تشخیص دهند.

به گفته محققان، علائمی مانند خون در ادرار و کاهش وزن می‌تواند به تشخیص سرطان در مراحل اولیه کمک کند. امروزه ما در حال افزایش تعداد موارد سرطان کلیه هستیم، زیرا افراد غربالگری معمول خود را انجام می‌دهند که به تشخیص زودهنگام کمک می‌کند.yjc

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: