کد خبر: ۲۶۰۷۰۳
تاریخ انتشار: ۱۶:۳۰ - ۱۲ تير ۱۳۹۹ - 2020July 02
موج دوم کرونا:
برای من کاملا مشخص است که ادامه حضورم در این سمت، انحراف از پاسخ کلی دولت به کووید – ۱۹ است
شفاآنلاین>سلامت>دیوید کلارک وزیر بهداشت نیوزیلند روز پنچشنبه درپی یک سری اشتباهات شخصی در جریان شیوع کرونا در این کشور، از سمت خود کناره‌گیری کرد.

به گزارش شفاآنلاین، وی که پیشتر خود را به دلیل نقض تمهیدات قرنطینه ای در نیوزیلند احمق خوانده بود، هفته گذشته یک مسئول بهداشت محبوب را مورد سرزنش قرار داد و همین مساله باعث خشمگین شدن مردم از او شد.

وی گفت: برای من کاملا مشخص است که ادامه حضورم در این سمت، انحراف از پاسخ کلی دولت به کووید – ۱۹ است.

تمهیدات نیوزیلند در زمینه جلوگیری از گسترش شیوع کرونا، مورد تحسین جهانی قرار گرفته، اما شخص کلارک در سطحی گسترده مورد تمسخر واقع شده است.

آخرین اشتباه فاحش وی هفته گذشته روی داد وقتی مشخص شد که به برخی از مسافران ورودی به نیوزیلند اجازه ترک قرنطینه را بدون مورد آزمایش قرار گرفتن می دهد.

وی چندی پیش نیز به دلیل زیرپاگذاشتن تمهیدات سخت قرنطینه در نیوزیلند از برخی مسئولیت های خود محروم شده بود، چون ۱۹ کیلومتر تا ساحل رانندگی کرد تا به همراه خانواده اش در کنار ساحل پیاده روی کند در حالی که دولت نیوزیلند از مردم درخواست می کرد در خانه بمانند.

«جاسیندا آردرن» نخست وزیر نیوزیلند در آن زمان گفت که باید او را اخراج می کردم، اما کشور نمی توانست به هنگام مقابله با ویروس، پذیرای اختلال بزرگی در بخش بهداشت و درمان باشد. درعوض، نخست وزیر نیوزیلند، کلارک را به سطح پایین رتبه بندی کابینه نزول درجه داد و کلارک موقعیت شغلی دوم خود به عنوان دستیاری وزیر دارایی این کشور را از دست داد.


این حادثه در نیوزیلند درحالی رخ داد که دولت این کشور ۲۵ مارس (۵ فروردین) به دلیل افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا اطلاعیه سطح چهار وضعیت فوق العاده را صادر کرد و از قضا وزیر بهداشت نیز در اولین هفته اعلام این وضعیت فوق العاده به سواحل "دکتر دونده" سفر کرد و البته خودش نیز نزد مردم و مقامات کشورش بر این خطای خود اعتراف کرد.

موضوع زمانی حادتر شد که وی با دوچرخه سواری کوتاه در منطقه آزمایش رانندگی کوهستانی بار دیگر بر تعداد دفعات نقض مقررات قرنطینه افزود چرا که تصایر از این منطقه نشان می داد که او با دوچرخه در کنار خودروی ون خود ایستاده است.

نیوزیلند علاوه بر جلوگیری از انتقال ویروس، یک رویکرد حذف مشخصی را دنبال کرد و یکی از سخت ترین موارد قرنطینه را در جهان به اجرا گذاشت و ضمن درخواست از همه مردم برای ماندن در خانه، انجام خدمات صرفا ضروری را مجاز برشمرد.یورونیوز
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: