کد خبر: ۲۵۴۲۵۴
تاریخ انتشار: ۱۴:۴۵ - ۱۱ فروردين ۱۳۹۹ - 2020March 30
با آنکه بسیاری بر این باورند که منشأ کروناویروس جدید یکی از بازارهای فروش آبزیان در شهر وو هان بوده، این دیدگاه اشتباه است
شفاآنلاین>سلامت>استاد دانشکده علوم پزشکی دانشگاه تولان آمریکا معتقد است که منشأ کووید‌ــ‌۱۹ بازار آبزیان ووهان نیست.

به گزارش شفاآنلاین و به نقل از به نقل از رادیو بین‌المللی چین، رابرت گَری استاد دانشکده علوم پزشکی دانشگاه تولان آمریکا در گفت‌وگو با اِی‌بی‌سی اعلام کرد که منشأ کووید‌ــ‌19 بازار آبزیان ووهان نیست.

رابرت گَری گفت: با آنکه بسیاری بر این باورند که منشأ کروناویروس جدید یکی از بازارهای فروش آبزیان در شهر وو هان بوده، این دیدگاه اشتباه است.

وی توضیح داد: "نتیجه تحلیل‎های ما و برخی دیگر از تحلیل‎گران نشان می‌دهد که منشأ این ویروس قدیمی‎تر است و با وجود شناسایی نخستین موارد ابتلا در ووهان، این شهر قطعاً منشأ ویروس نیست."

وی گفت: ممکن است جهش پروتئین سطحی علت بروز همه‌گیری کرونا باشد. با توجه به تعداد زیاد موارد ابتلا در زمان حاضر، نمونه‎های پیشین ویروس کرونا چند سال و حتی یک دهه است که میان انسان سرایت یافته است.

این کارشناس آمریکایی همچنین عنوان کرد: با انجام تحقیقات در مورد انواع دیگر کروناویروس متوجه شدیم که این ویروس‎ها می‌تواند چنین جهشی را پیدا کنند و مرگبارتر شوند. این امر به‌روشنی، شیوع و همه‌گیری کنونی آن را توضیح داده است.

پیشتر تیم رابرت گری در مقاله خود در مجله علمی «Nature medicine» به این نتیجه رسیدند که منشأ کووید‌ــ‌19 طبیعی است.تسنیم
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: