کد خبر: ۲۵۱۵۹۷
تاریخ انتشار: ۱۵:۵۱ - ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - 2020February 17
با توجه به آماده سازی محل انتقال ضایعات فروشان توسط شهرداری ساوه، انتقال تمامی مراکز تفکیک زباله شهر به این مکان برای جلوگیری از اینگونه خطرات زیست محیطی امری ضروی است
شفاآنلاین>سلامت> مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری ساوه از کشف انبار غیر مجاز تفکیک پسماندهای بیمارستانی در این شهر خبر داد.

به گزارش شفاآنلاین، عظیم توسلی با اعلام این خبر اظهار کرد: این مرکز که بصورت غیرمجاز فعالیت می کرد با پیگیری ناظران و کارشناسان سازمان مدیریت پسماند شناسایی شد و پس از ورود به آن با هماهنگی مرکز بهداشت و اداره نظارت بر اماکن عمومی شهرستان، حدود 9 تن زباله های بیمارستانی در آن کشف شد.

وی تصریح کرد: زباله های مراکز درمانی و بهداشتی که بیشتر در بیمارستان ها، آزمایشگاه ها و درمانگاه ها تولید می شوند به علت آلوده بودن و همچنین زیان های ناشی از عدم مدیریت بهداشتی، باعث ازدیاد و اشاعه انواع بیماری های خطرناک و مسری شده و تهدیدی جدی برای سلامت انسان و محیط زیست است.

توسلی گفت: با توجه به آماده سازی محل انتقال ضایعات فروشان توسط شهرداری ساوه، انتقال تمامی مراکز تفکیک زباله شهر به این مکان برای جلوگیری از اینگونه خطرات زیست محیطی امری ضروی است.

وی افزود: این پرونده تخلف جهت طی مراحل قانونی به دستگاه قضایی ارجاع شد.ایسنا 
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: