کد خبر: ۲۳۸۶۸۰
تاریخ انتشار: ۱۵:۳۰ - ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - 2019August 03
محققان بر این باورند که مصرف بیش از حد قهوه در دوران بارداری در انسان نیز اثرات مشابهی دارد و بر رشد کبد و سطح هورمون‌های استرس و رشد تاثیرگذار است
شفا آنلاین>سلامت>مطالعات جدید محققان چینی نشان می‌دهد مصرف زیاد قهوه در دوران بارداری بر سطح هورمون‌های رشد و استرس نوزاد تاثیرگذار است و احتمال بروز بیماری‌های کبد در نوزاد را افزایش می‌دهد.

به گزارش شفا آنلاین، مطالعات حیوانی نشان می‌دهد موش‌هایی که در دوران بارداری(Pregnancy) رژیم غذایی پرکافئین دریافت کردند، فرزندانی با وزن کمتر داشتند، آزمایشات بیشتر نشان داد سطح هورمون‌های رشد و استرس آنان تغییر کرده و رشد کبد مختل می‌شود.

محققان بر این باورند که مصرف بیش از حد قهوه در دوران بارداری در انسان نیز اثرات مشابهی دارد و بر رشد کبد و سطح هورمون‌های استرس و رشد تاثیرگذار است.

بر اساس مطالعات قبلی نیز مشخص شده بود که مصرف دو تا سه فنجان قهوه در دوران بارداری منجر به کاهش وزن نوزاد می‌شود.

مطالعات جدید روی مصرف کافئین و بیماری‌های کبد تمرکز دارد و نشان می‌دهد مصرف دو تا سه فنجان قهوه در دوران بارداری نوزاد را مستعد ابتلا به بیماری‌های کبد، به ویژه کبد چرب(Fatty Liver) غیرالکلی می‌کند.

در ادامه این مطالعه آمده‌ است مصرف زیاد کافئین در دوران بارداری سطح هورمون IGF-1 را که یک هورمون کبد است در نوزاد افزایش می‌دهد، همچنین این هورمون می‌تواند عامل بیماری‌های کبد نیز باشد.

این مطالعه در انسان نیازمند مطالعه و بررسی و تایید بیشتر است. 
برچسب ها: قهوه ، بارداری ، استرس ، کبد چرب
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: