کد خبر: ۲۳۷۶۲۹
تاریخ انتشار: ۰۱:۲۳ - ۳۱ تير ۱۳۹۸ - 2019July 22
بیماری‌های دهان و دندان از شایع‌ترین بیماری‌ها در جهان است که حدود ۳.۵ میلیارد نفر به آن مبتلا هستند و با این وجود سلامت دهان از جمله مسائلی است که کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد
شفاآنلاین>سلامت>کارشناسان علوم پزشکی هشدار داده‌اند که سلامت دهان و دندان به دلیل مصرف فزاینده مواد قندی و شیرینی‌ها به یک بحران جهانی تبدیل شده است.

به گزارش شفاآنلاین، پوسیدگی<Decay> دندان و دیگر بیماری‌های دهان به دلیل مصرف فزاینده مواد قندی به بحران جدی در سلامت عمومی تبدیل شده‌ است.

در این بررسی ۱۳ کارشناس از ۱۰ کشور مختلف به این موضوع پرداختند که چرا شیوع بیماری‌های دهان طی سه دهه گذشته در سراسر جهان به رغم پیشرفت‌های حاصل شده در این حوزه ادامه پیدا کرده‌ است.

در حال حاضر، بیماری‌های دهان و دندان از شایع‌ترین بیماری‌ها در جهان است که حدود ۳.۵ میلیارد نفر به آن مبتلا هستند و با این وجود سلامت دهان از جمله مسائلی است که کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد.

یکی از محققان این مطالعه از دانشگاه «گریفیت» استرالیا گفت: یافته‌های بدست آمده نشان دهنده ضرورت بهبود خدمات مراقبت از دهان و دندان<Tooth>، قانون‌گذاری در حوزه صنعت تولید مواد غذایی حاوی قند و شفافیت بیشتر در انجام مطالعات علمی است.

 به گفته محققان سه عامل اصلی و مخرب برای بهداشت دهان و دندان شامل مصرف مواد قندی، دخانیات و مواد الکلی است که در میان آن‌ها مواد قندی بیشترین نقش را در به خطر انداختن سلامت دهان در جهان دارد. ایسنا
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: