کد خبر: ۲۳۶۸۵۶
تاریخ انتشار: ۱۷:۳۰ - ۲۰ تير ۱۳۹۸ - 2019July 11
این بیمار پس از مراجعه به بیمارستان و انجام آزمایش ها، سونوگرافی و ام آر آی و تشخیص وجود توده در رحم، تحت عمل جراحی قرار گرفت
شفا آنلاین>سلامت>با تلاش پزشکان در بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب، یک توده بزرگ به وزن سه و نیم کیلوگرم از رحم یک زن جوان ۲۷ ساله خارج شد.

به گزارش شفا آنلاین، این بیمار با اظهار درد و بزرگی شکم که با توجه به لاغری(Slimming) و تجردش، موجب بروز مشکلاتی برای وی شده بود، به بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب مراجعه و توسط پزشک متخصص زنان و زایمان مورد معاینه قرار می گیرد.

رییس بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب شامگاه چهارشنبه اظهار داشت: این بیمار پس از مراجعه به بیمارستان و انجام آزمایش ها، سونوگرافی(sonography) و ام آر آی و تشخیص وجود توده در رحم، تحت عمل جراحی قرار گرفت.

دکتر محمد مورخ بیان داشت: با توجه به نمونه های انجام شده آزمایشگاهی، احتمال مشکوک بودن این توده به غده سرطانی وجود داشت که با تلاش بسیار پزشکان و در یک عمل جراحی سخت و پیچیده این توده سرطانی که متصل و بافته شده به رحم (چسپندگی بسیار بالا) بود، با موفقیت خارج گرید.

پزشک معالج این بیمار نیز بیان داشت: بیمار پس از خروج توده، در بیمارستان بستری و تحت مراقبت قرار گرفت و هم اکنون با حال عمومی خوب و شرایط مساعد از بیمارستان ترخیص شد.

دکتر محبوبه نصراللهی با اشاره به افزایش توده های شکمی در هرمزگان به ویژه در شهرستان میناب، گفت: از بانوان خواستاریم تا آزمایش های لازم را به صورت دوره ای انجام دهند و در صورت هرگونه درد شکمی در اسرع وقت به پزشک مراجعه و تحت درمان قرار گیرند.

وی تاکید کرد: زمان در تشخیص و درمان بیماری ها بسیار حائز اهمیت است و چه بسا در خصوص این زن جوان در صورت مراجعه و تخشخص زودهنگام، از خارج کردن رحمش جلوگیری می شد.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: