کد خبر: ۲۳۵۶۰۱
تاریخ انتشار: ۱۶:۵۰ - ۰۵ تير ۱۳۹۸ - 2019June 26
از مجموع این تعداد، بیش از ۳۹۵ هزارنفر فشارخون خود را در سامانه خوداظهاری فشار خون بسیج ملی کنترل فشار خون به نشانی salamat.gov.ir ثبت کردند
شفا آنلاین>سلامت>معاون بهداشت وزارت بهداشت از ثبت فشار خون بیش از ۲۰ میلیون نفر از هموطنان طی اجرای بسیج ملی کنترل فشار خون تا امروز خبر داد.

به گزارش شفا آنلاین، دکتر علیرضا رئیسی با اعلام این خبر افزود: از مجموع  این تعداد، بیش از ۳۹۵ هزارنفر فشارخون خود را در سامانه خوداظهاری فشار خون بسیج ملی کنترل فشار خون به نشانی salamat.gov.ir ثبت کردند.

وی گفت : بیش از ۵ میلیون مورد فشار خون هموطنان در ایستگاه‌های ثابت و سیار سنجش فشار خون در سراسر کشور ثبت شده است.

دبیر شورای راهبری بسیج ملی کنترل فشارخون(blood pressure) افزود: از مجموع ثبت‌های انجام شده بیش از ۱۴ میلیون و ۴۰۰ هزار مورد در سامانه یکپارچه بهداشت (سیب) ثبت شده است.  

رئیسی با اشاره به فعالیت گسترده ایستگاه‌های ثابت و سیار سنجش فشار خون در کشور گفت: تاکنون ۱۳ هزار و ۷۱۲ایستگاه ثابت و سیار در اقصی نقاط کشور راه‌اندازی شده است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت ضمن توصیه به همه هموطنان دارای سن ۳۰ سال به بالا برای مراجعه به مراکز بهداشتی، درمانی و ایستگاه‌ها برای سنجش فشارخون اظهار داشت  کلیه مراکز جامع سلامت شهری و روستایی، پایگاه‌های سلامت، خانه‌های بهداشت و ایستگاه‌های ثابت و سیار در سراسر کشور تا روز شنبه ۱۵ تیر ماه آماده سنجش فشارخون هموطنان هستند.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: