کد خبر: ۲۳۵۰۰۲
تاریخ انتشار: ۱۶:۵۰ - ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - 2019June 19
سازمان جهانی بهداشت از اقدامات ایران در کنترل فلج اطفال و برخی بیماریهای واگیر که در کشورهای همسایه به طور وسیع وجود دارد و در سالها تلاش وزارت بهداشت از میان رفته، در موارد متعدد قدردانی کرده است
شفا آنلاین>سلامت>معاون بهداشت وزارت بهداشت تصریح کرد: ما تعهد داده‌ایم تا سال ۲۰۲۰ مالاریا را حذف کنیم، در عین حال در بحث تجهیزات آزمایشگاهی که برای نیل به این هدف مورد نیاز است، تحت تحریم هستیم.

به گزارش شفا آنلاین، دکتر علیرضا رییسی اظهار کرد: نظام سلامت با مشکلات عدیده‌ای که کشورهای همسایه و هم مرز برایش به وجود می‌آورند وظیفه بزرگی به عهده دارد و آن مرزبانی از سلامت جامعه و مردم است.

وی افزود: سازمان جهانی بهداشت از اقدامات ایران در کنترل فلج اطفال و برخی بیماریهای واگیر که در کشورهای همسایه به طور وسیع وجود دارد و در سالها تلاش وزارت بهداشت از میان رفته، در موارد متعدد قدردانی کرده است.

رییس کارگروه ساماندهی، هماهنگی و کنترل بیماریهای کار ویژه مرز ادامه داد: اگر حتی یک مورد از این بیماریها در کشور یافت شود، تمام زحمات 20 ساله‌ای که برای کنترل بیماریهای واگیر، نظیر فلج اطفال(Polio) در کشور انجام شده است، زیر سوال می‌رود، بنابراین وظیفه این کارگروه ویژه و سازمانها و دستگاه‌های عضو در آن بسیار مهم و تاثیرگذار است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت تصریح کرد: ما تعهد داده‌ایم تا سال 2020 مالاریا را حذف کنیم، در عین حال در بحث تجهیزات آزمایشگاهی که برای نیل به این هدف مورد نیاز است تحت تحریم هستیم، بنابراین نیازمند همکاری وزارتخانه‌ها و سازمانهایی نظیر صنعت، معدن و گمرک برای تسهیل در معافیتها و ترخیص کالاها هستیم.

رییسی در پایان با اشاره به اینکه حتی یک روستا با هزار نفر جمعیت وجود ندارد که دارای یک خانه بهداشت نباشد،گفت: این مراکز از دورافتاده‌ترین مناطق کشور در نقطه صفر مرزی در حال حفاظت از بهداشت و سلامت کشور هستند.

پیش از سخنان معاون بهداشت نیز، رییس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر و مدیران این مرکز به ارائه گزارش از آخرین تحولات بهداشتی مرزی و وضعیت بیماریهای واگیر در کشور پرداختند و در ادامه جلسه نمایندگان سازمانها نقطه نظرات خود را مطرح کردند.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: