کد خبر: ۲۳۴۹۱۴
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۵ - ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - 2019June 18
ایجاد قرارگاه تامین دارو و تجهیزات پزشکی را در شرایط تحریم یک اقدام بسیار مناسب می‌دانیم و امیدواریم در سایر بخش‌های کشور نیز قرارگاه‌های این‌چنینی ایجاد شود تا به حل مشکلات و پیشگیری از بروز چالش در شرایط تحریم کمک کند
شفاآنلاین>سلامت> رئیس هیئت مدیره انجمن متخصصین مهندسان پزشکی گفت: باید کمیته مشورتی قرارگاه تامین دارو و تجهیزات پزشکی اصلاح شود.

به گزارش شفاآنلاین، احمد مسلمی رئیس هیئت مدیره انجمن متخصصین مهندسان پزشکی  درباره ایجاد قرارگاه تامین دارو و تجهیزات پزشکی در شرایط تحریم اظهار کرد: ایجاد قرارگاه تامین دارو و تجهیزات پزشکی را در شرایط تحریم یک اقدام بسیار مناسب می‌دانیم و امیدواریم در سایر بخش‌های کشور نیز قرارگاه‌های این‌چنینی ایجاد شود تا به حل مشکلات و پیشگیری(prevention) از بروز چالش در شرایط تحریم کمک کند.

وی درباره اعضای شورای مشورتی قرارگاه تامین دارو و تجهیزات پزشکی اظهار نظر کرد و گفتن: اعضای اصلی قرارگاه تامین دارو و تجهیزات پزشکی به درستی انتخاب شده‌اند، اما اعضای شورای مشورتی که کمیته‌های تخصصی را تشکیل می‌دهند باید مورد بازنگری قرار گیرند و اعتقاد ما این است که تمام سندیکا‌ها و انجمن‌های حوزه دارو و تجهیزات پزشکی باید عضو شورای مشورتی باشند چرا که عضویت فقط به صورت مشورتی است و هیچ بار و هزینه‌ای برای وزارت بهداشت ندارد.

رئیس هیئت مدیره انجمن متخصصین مهندسان پزشکی ادامه داد: ما حدود ۷ سندیکا و انجمن در حوزه تجهیزات پزشکی داریم که ۳ مورد آن برای شورای مشورتی و قرارگاه دارو و تجهیزات پزشکی انتخاب شده‌اند و اعتقاد داریم که همه سنیدکا‌ها و انجمن‌ها باید در این شورا حضور پیدا کنند.

فعالیت ۴ هزار متخصص تجهیزات پزشکی در کشور
مسلمی بیان کرد: انجمن متخصصان مهندسی پزشکی ساختار کارشناسی و تخصصی دارد که در هیچ سندیکا و انجمن دیگری این تخصص‌ها وجود ندارد و ما نماینده ۴ هزار متخصص تجهیزات پزشکی در کشور هستیم و فکر می‌کنیم که بخش کمیته مشورتی قرارگاه تامین دارو(medicine) و تجهیزات پزشکی نیاز به ترمیم دارد.

وی یادآوری کرد: وزیر بهداشت با اختیار تام در راس قرارگاه تامین دارو و تجهیزات پزشکی قرار دارد و این مسئله به تصمیم گیری ضربتی و واکنش اقدام سریع برای تامین دارو و تجهیزات پزشکی کمک می‌کند.

رئیس هیئت مدیره انجمن متخصصین مهندسان پزشکی اظهار کرد: وزارت بهداشت باید همانطور که به تامین دارو و تجهیزات پزشک توجه دارد به نگهداشت تجهیزات پزشکی نیز توجه نشان دهد و از ظرفیت متخصصان مهندسی پزشکی استفاده کند چرا که سرمایه‌های بسیاری در حوزه تجهیزات پزشکی در حوزه بهداشت و درمان صرف شده است.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: