کد خبر: ۲۳۴۳۵۸
تاریخ انتشار: ۱۴:۳۰ - ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - 2019June 11
در حال حاضر تعرفه ها چالش همه گیر رشته های پزشکی است. با توجه به پایین بودن تعرفه ها، پزشکان برای معیشت زندگی ناچارند کمیت مراجعان را افزایش دهند
شفا آنلاین>سلامت>رئیس انجمن اورولوژی ایران گفت: اکنون تعرفه های پزشکی حتی نسبت به کشورهای منطقه بسیار پایین است.

به گزارش شفا آنلاین، عباس بصیری روز سه شنبه در بیست و دومین همایش اورولوژی(urology) در دانشگاه شهید بهشتی افزود: در حال حاضر تعرفه ها چالش همه گیر رشته های پزشکی است. با توجه به پایین بودن تعرفه ها، پزشکان برای معیشت زندگی ناچارند کمیت مراجعان را افزایش دهند که این کار موجب کاهش سایر فعالیت های تحقیقاتی، پژوهشی و کیفیت ارایه خدمات می شود.

بصیری ادامه داد: ضرر این مساله متوجه جامعه و سلامت بیماران است. همچنین تجهیزات و امکانات بسیار گران شده و با توجه به نبود حمایت برای خرید آن، در برخی مراکز متخصصان اورولوژی ناچارند بدون تجهیزات و مانند یک جراح عمومی کار کنند.

وی در مورد شایع ترین بیماریهای اورولوژی گفت :۳۷ درصد مراجعات مردم به مراکر درمانی به دلیل سنگ کلیه(kidney stone) است. ایران از کشورهای بومی در بروز سنگ کلیه است و این بیماری در جنوب غربی، غرب و شمال کشور شایع تر است.

بصیری افزود: ترکیبات آب مصرفی، تغزیه، غلظت آب و مصرف نمک زیاد در بروز سنگ کلیه بسیار موثر است.

رئیس انجمن اورولوژی ایران گفت: امروز سنگ کلیه در اطفال به دلیل بی تحرکی، عدم فعالیت فیزیکی و مصرف غذاهای آماده نیز شایع تر شده است.

لزوم تامین تجهیزات درمانی به روز
سیدیوسف حسینی، رئیس بیست و دومین همایش اورولوژی گفت: کمبود تجهیزات یکی از چالش های اصلی رشته اورولوژی است که باید تجهیزات تشخیصی و درمانی به روز تامین شوند.

وی افزود: با توجه به نوسانات و تغییرات ارزی تجهیزات، این رشته بسیار گران شده و چون این تحهیزات وابسته به ارز هستند توان خرید نداریم.

حسینی تصریح کرد: در این راستا از مسئولان وزارت بهداشت درخواست حمایت برای تامین تجهیزات تشخیصی و درمانی به روز رشته اورولوزی را داریم.

به گفته وی، در سال های اخیر با توجه به تربیت اورولوژیست نیروی جوان متخصص بیش از حد نیاز بوده و در دور افتاده ترین نقاط هم مردم به بهترین خدمان دسترسی دارند.

بیست و دومین همایش ارولوژی از ۲۱ آغاز شده و تا ۲۴ خرداد در راستای کاهش هزینه ها با برقراری ارتباطات زنده برای بهره گیری از دانش صاحب نظران کشورهای اروپایی، امریکا و کانادا ادامه دارد.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: