کد خبر: ۲۳۴۲۸۳
تاریخ انتشار: ۱۸:۲۰ - ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - 2019June 10
ماجرا از این قرار است که اخیرا رامبد جوان به بهانه اکران فیلم جدیدش، به همراه جمعی روانه کانادا شده است. سفری که مشابه آن به کرات رخ داده، با این ملاحظه که در آن، نگار جواهریان، همسر رامبد جوان نیز وی را همراهی می‌کند. بازیگر نام آشنایی که قرار است به زودی مادر شود و خبر این رویداد پیشتر از رسانه ملی به اطلاع عموم رسیده است
شفا آنلاین>اجتماعی>این روز‌ها برنامه پر مخاطب «خندوانه» که مدتی است به تعطیلات رفته و معلوم نیست بازگشتش چه زمانی خواهد بود، در کانون توجه بسیاری از ایرانیان قرار گفته است؛ رویدادی که علت آن، سفر مجری و کارگردان مشهور این برنامه به آن سوی کره خاکی است.

به گزارش شفا آنلاین:ماجرا از این قرار است که اخیرا رامبد جوان به بهانه اکران فیلم جدیدش، به همراه جمعی روانه کانادا شده است. سفری که مشابه آن به کرات رخ داده، با این ملاحظه که در آن، نگار جواهریان، همسر رامبد جوان نیز وی را همراهی می‌کند. بازیگر نام آشنایی که قرار است به زودی مادر شود و خبر این رویداد پیشتر از رسانه ملی به اطلاع عموم رسیده است.


نکته‌ای کلیدی که موجب شده این سفر، نه یک سفر معمولی و حتی کاری و رایج برای کارگردانان و عوامل یک فیلم که در دیگر کشور‌ها اکران می‌شود، که به رویدادی حاشیه ساز بدل شود. حاشیه‌هایی که نیم نگاهی به شبکه‌های اجتماعی کافی است تا ابعاد وسیع آن دستتان بیاید؛ حاشیه‌هایی که مربوط به فیلم و اکران آن نیست و احتمالا سایه سنگینی بر سر خندوانه خواهد انداخت.

صحبت درباره رویدادی است که با نام «سفر زایمان»، معرف حضور بسیاری از ایرانیان است. سفر به قصد ولادت فرزند در کشوری دیگر که پیشتر نیز شمار زیادی از ایرانیان از جمله مشاهیر سینما و تلویزیون پای در آن نهاده و انتقادات و کنایه‌ها و حتی توهین‌هایی را به جان خریده‌اند. اتفاقی که بعید است جوان و همسرش پیش از سفر به آن نیندیشیده باشند.

خانواده‌ای که قرار است به زودی عضو جدیدی به آن اضافه شود و شرایط مادر ایجاب می‌کند از سفر با هواپیما، آن هم برای زمان طولانی پرهیز کند؛ پرهیزی که بی شک شامل سفر به کانادا از مبدا ایران ـ که باید با یک توقف در مسیر همراه باشد ـ هم می‌شود و در نتیجه این ملاحظه، بسیاری نتیجه گرفته اند که موعد بازگشت آن، پس از تولد فرزند خانواده خواهد بود.

این در حالی است که دستمایه شکل گیری این خبر، اکران فیلم عنوان شده، نه برنامه ریزی برای وضع حمل در کشور کانادا. کشوری که مدتهاست ارتباط دیپلماتیک خود با ایران را قطع کرده، اما کماکان یکی از مقاصد ایده آل برای تولد نوزاد برای ایرانیان برخوردار از مکنت مالی، همراه با آپشن‌هایی از جمله اعطای تابعیت به نوزاد و اقامت به والدین وی است. امتیاز‌هایی که محدود به موارد ذکر شده نیست.

به این موارد، دوری جستن از برخی باید و نباید‌های کشورمان در خصوص وضع حمل از جمله الزام به زایمان طبیعی و محدود شدن زایمان رستمینه (یا سزاین) را هم باید افزود که البته راه دور زدنشان چندان دشوار نیست تا کسی را مجاب به تولد نوزادش در دیگر کشور‌ها نماید، هرچند برخی بر این باورند که سطح خدمات بیمارستانی در کشور‌های پیشرفته بسیار فراتر از ایران است و این اختلاف فاحش، می‌تواند مسیر افراد مرفه را به بیمارستان‌های کشور‌های دیگر کج کند!

نکاتی جالب توجه که اگر سفر جوان و همسرش به کانادا به سه نفره شدن این خانواده در بازگشت برسد، قابل تأمل‌تر جلوه خواهند کرد و مانع از آن خواهند شد که تأکید مشدد و به شدت تکراری رامبدجوان در همه قسمت‌های خندوانه بر ایران‌دوستی و درک حال و روز مردم و دوست داشتن ایشان و...، از ایفای نقش فراتر رفته و واقعی به نظر برسد.

رویدادی که می‌تواند زمینه ساز کوچ مجری و کارگردان خندوانه از قلب بسیاری از ایرانیان باشد که به رغم پرتعداد شدن تبلیغات و پیام‌های بازرگانی در بطن این شوی تلویزیونی، با اشتیاق به تماشایش می‌نشستند و حالا ممکن است احساس کنند فریفته شده بودند. فریبی که به باور برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی، با سفر نسبتا کوتاه ایده پرداز خندوانه آشکار شده است.تابناک:

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: