کد خبر: ۲۱۹۰۴۴
تاریخ انتشار: ۰۹:۰۴ - ۱۴ دی ۱۳۹۷ - 2019January 04
مجموعه این خدمات نوعی حمایت مالی از آن بیماری‌ها محسوب می‌شود. در این بسته حمایتی حدود ۱۳ بیماری صعب‌العلاج شامل بیماری‌های پیوند، ‌تالاسمی، هموفیلی، و... دیده شده است
شفاآنلاین>سلامت>رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت جزییات بسته جدید حمایت از بیماران صعب‌العلاج را تشریح کرد.

به گزارش شفاآنلاین، دکتر مهدی شادنوش ، با اشاره به جزییات بسته حمایتی وزارت بهداشت برای بیماران مبتلا به بیماری‌های صعب‌العلاج، گفت: بسته حمایت مالی از بیماران صعب‌العلاج به دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ شده و از دهم آذر ماه سال جاری قابلیت اجرایی داشته است.

وی با بیان اینکه اعتبار در نظر گرفته شده برای این بسته حمایتی حدود ۴۰۰۰ میلیارد ریال بوده است، افزود: تمام این اعتبار از سوی معاونت درمان و از محل صرفه‌جویی‌های وزارت بهداشت تامین شده است. باید توجه کرد که خدماتی که در این بسته پیش‌بینی شده شامل خدمات تشخیصی، درمانی و توانبخشی خواهد بود.

شادنوش با بیان اینکه در این بسته مشخص است که برای هر بیماری چه اقداماتی باید انجام شود، گفت: مجموعه این خدمات نوعی حمایت مالی از آن بیماری‌ها محسوب می‌شود. در این بسته حمایتی حدود ۱۳ بیماری صعب‌العلاج شامل بیماری‌های پیوند، ‌تالاسمی، هموفیلی، و... دیده شده است.

در عین حال بیماران می‌توانند برای بهره‌مندی از این بسته حمایتی به ۸۳ مرکز جامع بیماران خاص یا کارشناس مسئول بیماران خاص<Special patients> در دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور مراجعه کرده و برای دریافت خدمات حمایتی راهنمایی شوند.ایسنا
مطالب مرتبط
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: