کد خبر: ۲۱۷۶۰۷
تاریخ انتشار: ۰۱:۱۵ - ۰۲ دی ۱۳۹۷ - 2018December 23
نشانه‌های استرس و ترس در چهره فرد با حالتی همچون رنگ پریدگی، تپش قلب و … مشخص می‌شود.
شفا آنلاین>سلامت>یک متخصص فیزیولوژی با اشاره به اینکه ورزش کردن نقش حائز اهمیتی در رفع استرس دارد، گفت: : گیاهانی همچون گل‌گاوزبان و اسطوخودوس برای آرامش مغز<Brain relaxation> و اعصاب بسیار موثر است.

به گزارش شفا آنلاین:دکتر سید مهدی میرغضنفری  حکمای طب سنتی معتقد‌ند استرس و فشارهای روانی بر بدن تاثیر مخربی را برجای می‌گذارد.

این متخصص فیزیولوژی افزود: نشانه‌های استرس و ترس در چهره فرد با حالتی همچون رنگ پریدگی، تپش قلب و … مشخص می‌شود.

وی عنوان کرد: ابتدا باید علت و زمینه ایجاد استرس شناسایی شوند و پس از آن راهکارهایی کنترل و رفع استرس ارائه شوند.

میرغضنفری ادامه داد: به طور مثال فردی که استرس موجب بی‌خوابی در آن شده باید به مشاور مراجعه کند تا دیدگاهی که موجب استرس و بی‌خوابی در آن شده تعدیل شود و غم و استرس از فرد دور شود.

این متخصص فیزیولوژی یادآور شد: استرس موجب می‌شود معده و گوارش فرد نیز تحت تاثیر قرار گیرد بنابراین این افراد باید تدابیر مزاجی خود را نیز در نظر بگیرند.

وی اضافه کرد: برخی از انواع اضطراب و افسردگی در اوائل بهار یا اواخر زمستان در افرادی که مشکلات معده‌ای یا گوارشی دارند بیشتر مشاهده می‌شود و سیستم تعادل بدن دچار مشکل می‌شود.

این متخصص طب سنتی تاکید کرد: گیاهان دارویی همچون گل‌گاوزبان، اسطوخودوس، بادرنجبویه و سنبل‌الطیب برای آرامش مغز و اعصاب بسیار موثر است و با توجه به اینکه بیشتر این گیاهان طبع گرم دارند، اگر فرد مصرف کننده به‌ویژه گرم مزاج است، باید از مصرف بیش از حد آنها خودداری کند.

میرغضنفری ادامه داد: این گیاهان دارویی را فرد می‌تواند با مقداری لیمو عمانی دم کند و با نبات میل کند. همچنین افرادی که مزاج گرم دارند باید از کاهو بیش از سایر افراد استفاده کنند.طبنا

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: