کد خبر: ۲۱۳۱۵۲
تاریخ انتشار: ۰۹:۰۰ - ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - 2018November 03
محققان بهداشتی درکشور انگلستان با توجه به بالا بودن هزینه روش درمان ناباروری IVF و شکایت خانواده‌ها زمانی که درمان موفقیت آمیز نیست، اعلام کرده اند برای ارائه این روش درمانی، زوج‌ها باید شرایطی ویژه‌ داشته باشند
شفاآنلاین>سلامت> کارشناسان درجدیدترین پژوهش‌های خود دریافته‌اند در زوج‌های ناباروری که تحت درمان IVF قراردارند، اگر مرد دچار اضافه وزن باشد، احتمال شکست افزایش دارد.

به گزارش شفاآنلاین، به گفته دانشمندان وزن زوج‌ها عاملی مهم در افزایش یا کاهش نرخ باروری آنهاست.

محققان بهداشتی درکشور انگلستان با توجه به بالا بودن هزینه روش درمان ناباروری IVF و شکایت خانواده‌ها زمانی که درمان موفقیت آمیز نیست، اعلام کرده اند برای ارائه این روش درمانی، زوج‌ها باید شرایطی ویژه‌ داشته باشند که ازجمله آن وزن متناسب برای مردان، بررسی تعداد فرزندان قبلی هریک از زوج‌ها و نیز تعداد تخمک‌های رحم زنان است.

به گفته محققان (researchers)وزن بالای مردان می‌تواند سبب کاهش موفقیت این روش درمانی شود،‌ عاملی که درنهایت همه ساله هزینه‌های گزافی را برعهده شرکت‌های بیمه درمانی درکشور‌های مختلف دنیا قرار می‌دهد.

افزون بر تناسب اندام، سن بیش از ۵۵ سال در مردان نیز می‌تواند سبب افزایش نرخ شکست این شیوه درمانی شود.

برآورد‌ها نشان می‌دهند از هر هفت زوج انگلیسی یک زوج دچار مشکل‌های باروری است و برای فرزند آوری باید تحت درمان‌های مختلف قراربگیرند.

این پژوهش همچنین نشان داده است به طور متوسط تنها یک چهارم از چهار دوره ivf موفقیت آمیز بوده و منجربه تولد نوزاد سالم می‌شود.

تشخیص وجود ناباروری درزنان و مردان سبب ابتلای آن‌ها به افسردگی، تمایل به خودکشی، طلاق، ازبین رفتن ارتباط خانوادگی وانزوای اجتماعی می‌شود.

درمان‌هایی مختلف برای فرزند آوری وجود دارد که بیشتر آن‌ها بسیار گران قیمت و برخی نیازمند انجام جراحی و مصرف طولانی مدت دارو است.

کارشناسان به زوج‌های جوان توصیه می‌کنند فرزند آوری را به آستانه میان سالی محول نکنند، همچنین درصورت وجود اقوام دارای ناباروری احتمال وجود این مشکل درآن‌ها نیز وجود دارد،‌ از این رو نیاز است برای بررسی بیشتر به متخصص مراجعه شود.

همکاری و همدلی زوج‌ها برای نتیجه گرفتن از درمان(cure)، اهمیت فراوان دارد، همچنین مصرف مواد خوراکی سالم، پرهیز از مصرف مواد دخانی وقرارگرفتن درمعرض آلودگی هوا، ورزش و به دست آوردن تناسب اندام و خودداری از استرس قابل توجه است.

سال‌ها بود که دانشمندان تنها نقش سلامت در مادران را در به دنیا آوردن فرزندان سالم و توان باروری پراهمیت می‌دانستند، اما پژوهش‌های جدید نشان می‌دهند وضعیت سلامت پدران و حتی تناسب اندام آن‌ها نیز در افزایش یا کاهش نرخ باروری اثرگذاراست.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: